امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

کیف کمری معروف به فانی پک

کیف کمری به آمریکایی فانی پک ( Fanny Pack ) و به انگلیس بوم بگ ( Bum Bag ) یک کیف کوچک پارچه ای یا چرمی است که معمولاً به صورت زیپی می باشد و با استفاده از یک بند در اطراف کمر بسته می شود. کیف کمری را می توانید به کمر خود ببندید یا بند آن را روی شانه بگذارید تا کیف بر روی سینه و یا کمر قرار بگیرد و یا حتی می توانید کیف کمری را برعکس ببندید در این صورت کیف بر روی باسن قرار می گیرد. کیف های کمری تقریباً در بیشتر مواقع می توانند مورد استفاه قرار گیرند، مانند استفاده در سفر و گردش، هنگام ورزش کردن و پیاده روی، در سفرهای درون شهری و … .

کیف های متصل به کمر از قدیم در بسیاری از فرهنگ ها استفاده می شده اند. یکی از این استفاده ها، کیف بوفالو بومی آمریکایی بود که از آن به جای دوختن جیب به لباس استفاده می شد. کیف کمربند دار قرون وسطای اروپایی، یکی دیگر از پیشگامانی بود که جایگزین لباس های جیب دار شده بود.نسخه مدرن کیف کمری ساخته‌شده از مواد مصنوعی در دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفت و در دهه ۱۹۹۰ بسیار متداول بودند، اما در حال حاضر اغلب قدیمی به نظر می رسد.

برخی از این کیف های کمری برای حمل پنهانی سلاح طراحی شده اند.

در فرهنگ های دیگر، کیف های کمری به عنوان کیف های شکم (در آلمان)، کیف های موز (در فرانسه) و کیف های کلیه (در اسپانیا) شناخته می شوند.

پست قبلی کیف توالت ( Toiletry Bag )
پست بعدی مسنجر بگ ( Messenger Bag )

دیدگاهتان را بنویسید