امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

مسنجر بگ ( Messenger Bag )

کیف شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) نوعی کیف است که معمولا از پارچه یا چرم ( طبیعی یا مصنوعی ) ساخته می شود و دارای بندی بلند است که بر روی شانه قرار می گیرد. این بند بلند باعث می شود که کیف در پایین ترین سطح قرار بگیرد. در حالی که در گذشته کیف های شانه ای یا مسنجر بگ ها توسط پیک و برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می گرفتند، اما امروزه یک نوع مد وسبک شهری به حساب می آیند که همه از آن می توانند استفاده کنند.

کیف شانه ای به عنوان کیف دوشی نیز شناخته می شود.

این طراحی کیف در حمل و نقل پست و کالا توسط بسیاری از قاصدان، از جمله کارگران پستی، قاصدان پای پیاده ( به خصوص در زمان‌ های قدیم ) و پیک های دوچرخه سوار استفاده می شد. برخی از حمل کنندگان سلطنتی در انگلستان نیز در حال حاضر از این کیف های شانه ای  برای ارسال نامه به جای Postbag استفاده می کنند. کیف شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) مشابه کوله پشتی عمل می کند و حامل اسباب راحتی برای افرادی هستند که اقلام سنگین و یا حجیم را حمل می‌کنند، در حالی که اجازه دسترسی آسان به محتویات درون کیف را می‌دهد. کیف های شانه ای به طور معمول شامل ویژگی هایی هستند که استفاده از آنها را برای دوچرخه سواران و موتور سواران آسان می سازد، از قبیل تنظیم بند شانه ای، قلاب آزاد قابل تنظیم، توانایی اتصال انواع لوازم جانبی مثل چراغ، کیف دستی، تلفن و … . بند های تثبیت کننده به منظور جلوگیری از تغییر کیف در هنگام سواری.

مسنجر بگ ( Messenger Bag ) مقاومت آب و هوایی بیشتری نسبت به کیف‌های چرمی سنتی دارد.

کیف های شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) اغلب به عنوان لوازم جانبی مد استفاده می‌شوند. می توان آن‌ها را در اختیار هر دو جنسیت مرد و زن یافت، اغلب آنها معمولا توسط مردان استفاده می شوند و برای زنان کار مشابه ای را که یک کیف پول برای آنها انجام می دهد و همین طور حمل کالاهای سنگین که در جیب قرار می گیرند و یا حمل لوازم آرایش مختلف را انجام می دهد. کیف های شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) در محیط‌های شهری، بین دوچرخه سواران و مسافران مد شده‌ است. بسیاری از دانشجویان دانشگاه ها و دانش آموزان دبیرستان ها از این کیف ها برای اهداف کاربردی و البته مد استفاده می کنند.

بسیاری از برند ها کیف های شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) را به طور خاص برای بازار دانشگاهی طراحی می کنند.

در مقایسه با کوله‌پشتی، استفاده از کیف شانه ای یا مسنجر بگ ( Messenger Bag ) برای حمل لوازم التحریر، دفترچه یادداشت و کتاب راحت‌تر است زیرا می‌توانند به راحتی جابه جا شوند تا در کنار بدن قرار بگیرند که در این صورت دسترسی به آنها راحت تر و سریع تر خواهد بود.

پست قبلی کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ
پست بعدی کیف لباس ( Garment bag )

دیدگاهتان را بنویسید