امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

وقتی کیف پول شما بیش از حد بزرگ شود، یا اگر نتوانید آنچه را که لازم دارید در آن پیدا کنید، زمان آن رسیده است که کیف پول خود را تمیز کرده و دوباره از ابتدا آن را مرتب کنید. کیف پول خود را خالی کنید و از موارد ناخواسته و بی فایده خلاص شوید، سپس به آنچه باقی مانده است نگاه کنید. کیف پول خود را با مواردی که به طور مرتب از آن ها استفاده می کنید، مجدداً سازماندهی کنید تا کیف پول شما کم حجم تر شود.

کیف پول خود را تمیز کنید

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۱- همه چیز را از کیف پول خود بیرون آورده و روی یک میز بگذارید. کل محتوای کیف پول خود را خالی کنید تا بتوانید آن را سازماندهی مجدد کنید. این به شما کمک می کند تا چیزهای موجود در کیف پول خود را ارزیابی کرده و از چیزهایی که لازم ندارید خلاص شوید.

می توانید از این امکان استفاده نمایید و کیف خود را به سمت وارونه چرخانده و برای رهایی از کاغذ خورده ها و کثیفی آن را تکان بدهید!

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۲- در سطل زباله، کارت های غیر ضروری و سایر موارد بی فایده را دور بیندازید. ابتدا موارد آشغال را بیرون بریزید، مانند ضایعات کاغذ، رسیدهای قدیمی یا کوپن های منقضی شده. کارت های ویزیت ناخواسته، کارت های عضویت ( مانند کارت عضویت کتابخانه و باشگاه بدنسازی ) و هر چیز دیگری را که واقعاً از آن ها استفاده نمی کنید، دور بیندازید.

هرگونه فکر کردن در مورد اینکه آیا به هر مورد نیاز دارید را واقعاً متوقف کنید. به عنوان مثال، ممکن است کارت های ویزیت کمتری داشته باشید که احساس می کنید ملزم به گرفتن آن هستید، اما می دانید که هرگز از آن ها استفاده نمی کنید. بهترین کار خلاص شدن از شر آن ها است!

اگر نیازی وجود دارد که در واقع باید آن ها را نگه دارید، یک پوشه در خانه درست کنید و شروع به نگه داری آن ها نمایید.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۳- هفته ای یکبار کیف پول خود را تمیز کنید تا از شر موارد ناخواسته خلاص شوید. برای جلوگیری از تجمع موارد غیرضروری در کیف پول خود، هفته ای یک بار آن را تمیز کنید. شما از این طریق، کیف پول بسیار سازمان یافته و کم حجم تری خواهید داشت.

لازم نیست هر هفته همه چیز را روی میز خود بگذارید و مجدداً کل مراحل را طی کنید، اما حداقل باید به کیف پول خود یک نگاه سریع بیندازید و سایر موارد غیر ضروری را که به سطل زباله ختم می شوند را دور بیندازید.

وسایل ضروری را در کیف پول خود قرار دهید

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۱- فقط کارت شناسایی مورد نیاز خود را در کیف پول قرار دهید. مهم ترین مدرک شناسایی خود را درون جیب طلقی و شفاف کیف قرار دهید. این کارت شناسایی به طور معمول گواهینامه رانندگی شما خواهد بود یا اگر گواهینامه ندارید می توانید کارت ملی خود و یا سایر مدارک شناسایی عکس دار را درون آن قرار دهید.

یک مدرک شناسایی عکس دار برای معرفی خود یا وارد شدن به مکان های خاص کافی است، بنابراین نیازی به حمل مدارک بیشتر نیست.

مدارک مهم دیگر شناسایی مانند کارت تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی را در مکان امنی در خانه بگذارید. دیگر نیازی به حمل تمام مدارک شناسایی حساس ندارید و اگر کیف پول شما گم شود یا به سرقت برود، قطعاً نمی خواهید که آن ها را از دست دهید.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۲- ۲ تا ۳ کارت بانکی را برای حمل در کیف پول خود انتخاب کنید. معمولاً کارت بانکی خود را لازم دارید تا در صورت لزوم بتوانید پول نقد را برداشت کنید. ۲ یا ۳ کارت بانکی را که مرتباً از آن ها برای برداشت پول و کارهای بانکی استفاده می نمایید، انتخاب کنید.

تمام این کارت های بانکی را در کیف پول خود، در اسلات های جداگانه و در کنار یکدیگر نگه دارید تا بتوانید به راحتی آن ها را در صندوق پول یا هنگام پرداخت صورتحساب پیدا کنید.

در صورت گم شدن کیف پول، قرار دادن برخی از کات های بانکی در خانه به شما اطمینان می دهد که همه آن ها را از دست نمی دهید.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۳- مقدار کمی از پول نقد را دسته بندی کرده و آن را در محفظه اسکناس ها قرار دهید. در صورت مواجه شدن با شرایطی که نمی توانید با کارت اعتباری و بانکی پرداخت کنید، پول نقدتان را با خود حمل کنید. حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به صورت اسکناس و به ترتییب ارزش، آن ها را در اسلات مربوط به اسکناس در کیف پول خود قرار دهید.

اگر معمولاً مبالغ زیادی را از دستگاه های خودپرداز برداشت می کنید، پس بیشتر آن را در خانه بگذارید و فقط مبلغی را با خود حمل کنید که در واقع می توانید در خارج از خانه از آن استفاده نمایید.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۴- فقط کارت های عضویت و وفاداری را که مرتباً از آن ها استفاده می کنید حمل نمایید. تعداد دیگری از کارت های موجود در کیف پول خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید از کدام یک از آن ها استفاده می کنید. کارت های مشابه با هم را در همان اسلات های کیف پول خود جمع کنید.

اگر کارت هایی وجود دارد که می خواهید آن ها را نگه دارید، اما از آن زیاد استفاده نمی کنید، کافی است آن ها را در یک کشو در خانه بگذارید و اگر در جایی هستید که می خواهید از یکی از آن ها استفاده نمایید، در این صورت آن را در کیف پول خود قرار دهید.

جلوگیری از درهم و برهمی در آینده

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۱- هرگونه اطلاعاتی را که می توانید دیجیتالی کنید، تا از حمل آن با خود جلوگیری نمایید. اطلاعات تماس را از کارت های ویزیت افرادی که در واقع ممکن است با تلفن با آن ها تماس بگیرید را در موبایل خود ذخیره کنید و از شر کارت ها خلاص شوید یا آن ها را در خانه بگذارید. از برنامه هایی در تلفن خود برای ذخیره اطلاعات کارت استفاده نمایید تا تعداد کارت های مورد نیاز برای حمل را محدود کنید.

اگر iPhone دارید، می توانید از Apple Wallet برای حمل اطلاعات کارت دیجیتال استفاده کنید، یا اگر تلفن هوشمند Android دارید، می توانید از کیف پول Google استفاده نمایید.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۲- اگر از کارت های متعددی استفاده می نمایید کارت های ویزیت را در یک جا کارتی جداگانه قرار دهید. حمل دسته ای از کارت ویزیت ها برای تهیه کیف پول، راهی آسان برای جمع آوری آن ها است. برای حمل کارت های خود و داشتن فضای خالی در کیف پول خود، یک کیف کارت ویزیت جداگانه تهیه نمایید.

همچنین می توانید کارت های ویزیت خود را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه دیجیتالی کنید تا نسخه های دیجیتالی ایجاد کنید که افراد با اسکن یک کد QR بتوانند با تلفن های خود اطلاعات کارت را بخوانند.

 یک نگه دارنده کارت ویزیت محکم و مقاوم تهیه کنید که از کارت های شما به خوبی محافظت کند، بنابراین هنگام استفاده، آن ها زیبا و واضح خواهند ماند.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۳- سکه های خود را در جایی غیر از کیف پول خود ذخیره کنید. سکه فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد و وزن زیادی را به کیف پول شما اضافه می کند. آن ها را بیرون بیاورید و درون یک قلک قرار دهید تا برای روزی مهم پس انداز شوند.

اگر واقعاً از سکه استفاده می کنید و اصرار دارید که آن ها را حمل کنید، از کیف پولی استفاده نمایید که یک محفظه فشرده کوچک برای سکه ها داشته باشد.

چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

۴- کیف پولی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی برای نیازهای شما داشته باشد. یک کیف پول تهیه کنید که فقط فضای کافی برای موارد ضروری شما داشته باشد. این شما را از پر کردن چیزهایی که در واقع به آن ها نیازی ندارید، باز می دارد.

می توانید یک کیف پول کوچک مخصوص جیب جلو تهیه کنید که فقط دارای اسلات کارت برای کارت ها می باشد و در صورت نیاز مقدار کمی پول نقد را نیز جداگانه حمل کنید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان
پست بعدی تمیز کردن کیف پول چرم

دیدگاهتان را بنویسید