امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

اگر در حال برنامه ریزی برای سفر با یک کوله پشتی هستید، احتمالاً احساس هیجان و کمی احساس نگرانی دارید تا همه چیزهایی که برای سفر نیاز دارید را تهیه و آماده کنید. قبل از شروع به ماجراجویی با کوله پشتی خود، مهم است که کوله ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد و تمام اقلام مورد نیاز شما را در خود جای بدهد. قرار دادن همه چیز در آن می تواند یک روند هولناک باشد، اما با بسته بندی کارآمد و تنها با آوردن ملزومات مورد نیاز، می توانید در طول سفر خود از حمل کردن یک کوله پشتی سنگین و ناراحت کننده جلوگیری کنید.

انتخاب یک کوله پشتی خوب

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۱- اندازه کوله پشتی را بر اساس مدت سفر خود انتخاب کنید. اگر به مدت یک هفته یا بیشتر سفر می کنید، کوله پشتی ای با حداقل ۷۰ لیتر حجم تهیه کنید (۵/۱۸ گالن). اگر فقط برای چند شب سفر می کنید، کوله پشتی ای در رنج ۳۰ تا ۵۰ لیتر حجم ( ۸ تا ۱۳ گالن ) مفید خواهد بود. هرچه سفر شما طولانی تر باشد، بسته ها و اقلام بیشتری خواهید داشت. در صورت تمدید مدت سفر و طولانی شدن تر شدن آن، شما باید کوله پشتی بزرگ تری تهیه کنید.

برخی از کوله پشتی ها در اینچ مکعب اندازه گیری می شوند. به عنوان یک قانون اساسی، کوله های روزانه عمدتاً کمتر از ۲۵۰۰ اینچ مکعب خواهند بود، در حالی که کوله های مخصوص تعطیلات آخر هفته در محدوده ۲،۵۰۰ تا ۴۰۰۰ اینچ مکعب ( ۴۰ تا ۶۵ لیتر ) هستند.

برای سفرهای طولانی در هفته، به حدود ۴،۰۰۰ تا ۶،۰۰۰ اینچ مکعب ( ۶۵ تا ۹۵ لیتر ) فضای نیاز دارید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۲- یک کوله پشتی متناسب خریداری نمایید. قبل از خرید، اندازه لگن و طول تنه خود را اندازه بگیرید. برای هر کوله پشتی انتخاب شده، به برچسب یا جزئیات محصول نگاه کنید تا دریابید که بر اساس این اندازه گیری ها چه ویژگی هایی را باید بدست آورید. برخی کوله پشتی ها در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ فروخته می شوند که با اندازه های مختلف لگن و طول تنه مطابقت دارد.

برای یافتن طول تنه خود، از انتهای گردن تا بالای باسن خود را اندازه گیری نمایید.

اندازه لگن را با پیچیدن متری در اطراف باسن خود، کمی بالاتر از جایی که کمربند خود را می بندید، اندازه بگیرید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۳- برای پایداری بیشتر، یک کوله پشتی با فریم داخلی تهیه کنید. کوله پشتی ها با فریم داخلی دارای یک قاب داخلی هستند که به شما کمک می کند تعادل خود را در مسیرهای پیوسته و ناهموار حفظ کنید. آن ها همچنین به توزیع وزن کوله در باسن شما کمک می کنند و بنابراین حمل آن ها آسان تر می شود.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۴- اگر چیز سبکی می خواهید با کوله پشتی های بدون فریم به سفر بروید. کوله پشتی های بدون فریم و قاب از کوله های با فریم داخلی سبک تر هستند زیرا قاب ندارند که وزن آن ها را بالا ببرد. اگر نگران سنگینی بیش از حد بار خود هستید، یک کوله بدون فریم را انتخاب کنید.

کوله های بدون فریم معمولاً ارزان تر از  کوله پشتی های پیشرفته هستند، اگر بودجه لازم را ندارید، آن ها گزینه خوبی برای شما هستند.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۵- به دنبال کوله پشتی با ویژگی های مناسب برای سفر باشید. برخی کوله پشتی ها نسبت به بقیه پیشرفته تر هستند. ویژگی هایی که شما به آن نیاز دارید بستگی به طول سفر شما و جایی که می خواهید بروید، دارد. برخی از ویژگی های رایج که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

پدهای طبی، اگر می دانید که در طول سفر هوا گرم است، یک کوله با پدهای طبی تهیه کنید تا بر اثر گرمای بیش از حد و خیس شدن پشت خود جلوگیری کنید.

بالشتک اضافی، یک کوله پشتی با بالشتک اضافی روی بندها و کمربندهای لگن کمک خواهد کرد که در طول سفر دچار درد شدید نشوید.

 کاور ضد آب و ضد باران. اگر نگران باریدن باران در طول سفر خود هستید، به دنبال کوله پشتی ای باشید که دارای کاور ضد باران باشد. می توانید کوله پشتی خود را با کاور ضد باران و ضد آب بپوشانید تا محتوای کوله شما خیس نشود.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۶- کوله پشتی ای ساخته شده از مواد بادوام و ضد آب تهیه کنید. شما نمی خواهید که کوله شما در طول سفرتان در آب باران پاره یا خیس شود. به دنبال کوله ای باشید که از نایلون، پلی استر یا ترکیبی از این دو ساخته شده باشد.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۷- اگر بودجه لازم را دارید، کوله پشتی مورد نظر خود را بخرید و اگر نه آن را قرض بگیرید. اگر نمی توانید یک کوله جدید خریداری نمایید، می توانید از کوله پشتی دوستان و یا اعضای خانواده برای سفر خود استفاده کنید. همچنین می توانید از طریق وب سایت هایی مانند خورجین (  www.khorgin.com ) بصورت آنلاین و با تخفیف های ویژه یک کوله پشتی خریداری نمایید. سعی کنید یکی از اندازه های مناسب و متناسب با بدن خود را پیدا کنید.

بررسی کنید که تمام زیپ های موجود در کوله پشتی کار می کنند و هیچ  سوراخی در آن وجود نداشته باشد. شما نمی خواهید که از یک کوله پشتی آسیب دیده استفاده نمایید یا لوازمتان از بین برود یا بیرون بریزند.

بسته بندی کارآمد

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۱- تمام لوازم های مورد نیاز خود را قبل از گذاشتن در داخل کوله پشتی، سازماندهی کنید. همه چیز را روی زمین قرار بدهید و مطمئن شوید که هیچ چیزی را فراموش نمی کنید. موارد مشابه را با هم در یک کیسه قرار دهید تا بتوانید آن ها را با هم بسته بندی کنید. اگر چیزهای مایعو  کوچک زیادی دارید، همه آن ها را در یک کیسه قابل حمل قرار دهید تا در صورت نیاز آن ها را به راحتی پیدا کنید.

به عنوان مثال، تمام وسایل حمام خود را در کنار هم قرار دهید تا در صورت نیاز، همه در یک مکان در دسترس باشند.

باتری های قلمی، جعبه کمک های اولیه و وسایل آتش زا را در یک کیسه پلاستیکی قابل آب بندی قرار دهید تا در کوله پشتی شما گم نشوند.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۲- موارد غیر ضروری را کنار بگذارید. شما می خواهید در حین بستن کوله پشتی خود نظم و انضباط داشته باشید تا بیشتر از آنچه لازم دارید بتوانید با خود بیاورید. از برداشتن وسایلی مانند محصولات مربوط به مو ( مانند سشوار )، دوربین های بزرگ، بالش ( از کوله پشتی خود به جای بالش استفاده کنید )، چند جفت کفش و پتوی بزرگ خودداری نمایید. سعی کنید تا حد امکان در آنچه به خود اجازه می دهید بسته بندی کنید، جدی باشید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۳- وزن وسایل را در کوله پشتی خود توزیع کنید. این کار باعث می شود کوله پشتی شما سبک تر و در حمل راحت تر باشد. کوله پشتی خود را به شکلی ببندید تا سبک ترین اقلام در پایین قرار بگیرند و سنگین ترین آن ها در وسط و چسبیده به پشت کوله باشند. بقیه لوازم را در بالای کوله پشتی قرار دهید.

لباس های خود، ملافه  و کیسه خواب را در قسمت زیر کوله پشتی خود قرار دهید. وسایل سنگین تر مانند چراغ قوه، قوطی مواد غذایی و وسایل آشپزی را در بالای کوله پشتی خود قرار دهید.

چند روش برای چگونگی بستن داخل کوله پشتی شما وجود دارد، بنابراین روش بسته بندی شما باید بر نحوه توزیع وزن سایر بارها در داخل کوله تأثیر بگذارد.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۴- کوله پشتی خود را بیش از حد پر نکنید. سعی کنید وزن کوله پشتی خود را در حدود ۲۵ درصد از وزن بدن خود نگه دارید. اگر در حمل یک کوله پشتی با تجربه تر هستید، ممکن است ۳۰ درصد نیز خوب باشید. وزن کوله پشتی بسته شده خود را قبل از سفر یکبار مقیاس کنید. اگر وزن کوله پشتی شما نیمی از وزن بدن شما است، می دانید که زمان آن است که مقداری از وسایل را کاهش دهید.

به عنوان مثال، اگر وزن شما ۶۸ کیلوگرم است، نباید وزن کوله پشتی شما از ۱۷ کیلوگرم بیشتر شود.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۵- وسایل ضروری و موارد اضطراری را در فضاهای قابل دسترسی قرار بدهید. وسایلی مانند غذا، آب، چراغ قوه، کاور ضد باران و GPS را در جیب های خارجی یا در سمت راست و یا بالای کوله خود قرار دهید. با این کار شما می خواهید وقتی به آن ها احتیاج دارید، این چیزها به راحتی قابل دسترسی باشند. در غیر این صورت لذت بردن از باران و پیدا کردن ژاکت بارانی از انتهای کوله در حین شروع بارش باران بسیار پر دردسر خواهد بود.

انتخاب لوازم مناسب برای سفر

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۱- همه چیزهایی را که برای سفر لازم است، بسته بندی کنید. این شامل یک چادر سبک، کیسه خواب و یک صندلی تاشو است. می توانید به صورت آنلاین و یا رفتن به فروشگاه کالاهای ورزشی، تجهیزات کمپینگی را که بطور خاص برای کوله پشتی طراحی شده اند خریداری  نمایید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۲- یک سیستم تصفیه آب با خود ببرید. برای تصفیه آب در سفر می توانید از پمپ آب، قرص ید یا بطری آب با سیستم تصفیه داخلی استفاده کنید. حتماً دستورالعمل های سیستم تصفیه خود را با دقت بخوانید و عملکرد آن را قبل از حرکت به سمت طبیعت بررسی کنید. سیستمی را انتخاب کنید که باکتری ها و موجودات زنده و همچنین رسوبات موجود در آب را فیلتر کند.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۳- برای سفر به اندازه کافی غذا و ظروفی که با آن غذا می خورید را همراه داشته باشید. در سفر چند وعده غذایی مورد نیاز خود را محاسبه کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. غذاهای سبکی را که سالم هستند و پروتئین زیادی دارند مانند انرژی بار، مخلوط میوه ها، گوشت و غذاهای کم آب بسته بندی کنید. از بسته بندی غذاهایی که حجیم هستند یا سریع فاسد می شوند، خودداری کنید.

فراموش نکنید که وسایلی را برای روشن کردن آتش بردارید. یک فندک و یا کبریت را درون یک کیسه یا ظرف ضد آب قرار دهید تا در صورت بیرون رفتن در شب، بتوانید آتش روشن کنید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۴- چندین ابزار ناوبری را در کوله خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که در صورت قطع شدن GPS، ابزار پشتیبان را همراه دارید. قطب نما و نقشه منطقه ای را که به آن سفر خواهید کرد را آماده کنید و همینطور نسخه هایی از نقشه مناطقی را که می خواهید به آنجا سفر کنید، چاپ کنید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۵- یک چراغ و باتری های اضافی بردارید. برای یک سفر با کوله پشتی، یک چراغ روشن، عملی ترین گزینه است. اگر شما مایل به تحمل کمی وزن اضافی هستید، می توانید یک چراغ قوه دستی یا حتی یک فانوس کوچک نیز برای دیدن بیشتر در تاریکی بیاورید. باتری های اضافی را در یک کیسه یا ظرف ضد آب بگذارید تا از باران در امان بمانند.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۶- به یاد داشته باشید که از ابزار محافظت در برابر آفتاب استفاده کنید. بدون توجه به اینکه در چه فصلی به مسافرت می روید، می توانید کرم ضد آفتابی که حداقل SPF 50 است و یک کلاه نقاب دار برای به سر کردن بردارید ( به یاد داشته باشید که در زمستان هم ممکن است از نور خورشید بسوزید ). برای جلوگیری از سوختگی آفتاب، چندین بار در طول روز از کرم و اسپری ضد آفتاب استفاده کنید. شما همچنین باید از عینک آفتابی استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۷- اگر در هوای گرم با کوله پشتی سفر می کنید، اسپری حشره کش را بردارید. همچنین می توانید دستبندهای دفع کننده حشرات را تهیه کنید، بنابراین نیازی به استفاده مجدد از اسپری حشره کش در اغلب موارد نیست. اسپری حشره کش را در قسمت بالای کوله خود یا در یکی از جیب های جانبی نگه دارید تا دسترسی به آن آسان باشد.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۸- لباس اضافی با خود ببرید. یک لباس اضافی در بالای کوله بگذارید تا اگر در باران گرفتار شدید، لباس های خشک برای عوض کردن در دسترس باشند. شما همچنین باید جوراب و لباس زیر اضافی را به همراه چیزی برای گرم کردن در شب و هنگام سرد شدن، در کوله قرار دهید. سعی کنید در طول سفر لباس های خود را مجدداً استفاده نمایید، بنابراین فقط باید دو یا سه لباس را برای بردن انتخاب کنید.

چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

۹- جعبه کمک های اولیه را در صورت بروز موارد اضطراری در  کنار خود داشته باشید. همچنین می توانید یک جعبه یا کیف کمک های اولیه آماده را از داروخانه های نزدیک محل خود خریداری نمایید. اگر خودتان جعبه کمک های اولیه را تهیه می کنید، حتماً شامل مواردی مانند باند، گاز، قرص های ضد درد، ضد عفونی کننده، کرم ضد خارش و چسب زخم باشد. تمام مواد کمک های اولیه را درون یک کیسه یا ظرف ضد آب قرار دهید تا در طول سفر از آن ها محافظت شود.

فراموش نکنید که هر نوع دارویی را که مصرف می کنید، همراه خود ببرید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی نحوه سازماندهی یک کیف پول
پست بعدی نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

دیدگاهتان را بنویسید