امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

اگر چمدان خود را گم کرده اید یا جای آن را پیدا نمی کنید، اخم نکنید! برای یافتن چمدان به راحتی می توانید با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و شکایت خود را مطرح کنید. همچنین می توانید چمدان های خود را بصورت آنلاین و با اطلاعات مربوط به پرواز پیگیری کنید. به سادگی به وب سایت پرواز خود بروید، نام یا شماره برچسب چمدان یا شماره مرجع پرونده خود را تایپ کنید و چمدانتان را پیدا نمایید.

ردیابی چمدان های گمشده در فرودگاه

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۱- برای گزارش چمدان مفقود شده خود به پیشخوان شرکت هواپیمایی خود بروید. به محض اینکه متوجه شدید چمدانتان گم شده است، برای دریافت کمک، به نماینده خدمات مشتری شرکت هواپیمایی خود مراجعه کنید. می توانید این کار را هم در باجه بلیط فروشی شرکت انجام دهید و هم وقتی در داخل گیت هستید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۲- ذکر کنید که چمدان شما چه شکلی است و آخرین بار آن را کجا دیده اید. توضیحات مفصلی درباره چمدان خود، از جمله مشخصات ویژه شناسایی مانند برچسب چمدان یا جنس بیرونی با رنگ آن ارائه دهید. حتماً زمان و جایی که آخرین بار چمدان خود را دیده اید را به نماینده هواپیمایی بگویید.

چیزی مانند این را بگویید: “چمدان آبی روشن من هنگامی که از پرواز پیاده شدم نبود. آخرین باری که آن را دیدم زمانی بود که چمدانم را تحویل دادم. “یا” فکر می کنم چمدان من ممکن است به سرقت رفته باشد و یا بگویید: چمدان کوچک مشکی من دارای برچسب چمدان بنفش رنگ است. فکر می کردم داخل محفظه های کابین هواپیما است، اما وقتی از هواپیما پیاده شدم آن جا نبود. “

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۳- شکایتی را با حضور در شرکت هواپیمایی ارائه دهید. اگر شما و نماینده هواپیمایی نمی توانید چمدان های گمشده را داخل فرودگاه ردیابی کنید، می توانند به شما در تشکیل پرونده کمک کنند. فرم را با نام، شماره بلیط، اطلاعات تماس، اطلاعات پرواز و توضیحی از چمدان خود پر کنید.

همچنین می توانید به صورت آنلاین شکایت کنید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۴- منتظر تماس تلفنی باشید تا از چمدان ها شما خبر بدهند. وقتی شکایت خود را مطرح می کنید، یک درخواست ” گمشدن و پیدا شدن ” را برای چمدان خود ارسال می کنید. شرکت هواپیمایی در صورت یافتن چمدان با شما تماس خواهد گرفت.

شاید چمدان شما هرگز به پرواز نرسیده است یا شاید کسی چمدان شما را به اشتباه برداشته باشد.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۵- در صورتی که چمدان شما به مدت ۱۲ ساعت یا بیشتر پیدا نشد، فرم های تخفیف در هزینه چمدان را پر کنید. بیشتر خطوط هوایی در صورت بروز هرگونه تأخیر در بازیابی چمدان، تخفیف های رایگان برای خرید چمدان را ارائه می دهند. تخفیف شما به صورت کوپن مسافرتی الکترونیکی خواهد بود و  معمولاً  ۲۵ تا ۵۰ دلار را پوشش می دهند.

می توانید از یک شرکت هواپیمایی بخواهید که هنگام حضور در فرودگاه تخفیف را برای شما ثبت کند، یا می توانید با مراجعه به وب سایت هواپیمایی خود این مورد را از خانه ثبت کنید. تخفیف شما برای شما ایمیل خواهد شد.

پیگیری آنلاین

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۱- به وب سایت شرکت هواپیمایی خود مراجعه کرده و به صفحه پیگیری چمدان ( Tracked Baggage ) بروید. در وب سایت هواپیمایی خود وارد حساب خود شوید و به قسمت بار سفر (  Baggage ) وب سایت بروید. سپس بر روی چک کردن چمدان ( Track Checked Baggage ) کلیک کنید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۲- نام خانوادگی خود را زیر بررسی وضعیت کیف ( Check Bag Status ) تایپ کنید. صفحه پیگیری چمدان شما را وادار می کند تا جزئیات پرواز خود را برای شناسایی چمدان خود ارائه دهید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۳- شماره برچسب چمدان یا شماره مرجع پرونده خود را وارد کنید. می توانید شماره برچسب چمدان خود را که هنگام چک کردن بر روی چمدان چسبانده اند، یا شماره مرجع پرونده خود را تایپ کنید. شماره مرجع پرونده یک کد ۸ یا ۱۰ رقمی است که بر روی پرونده چمدان شما قرار دارد. پس از وارد کردن شماره  ” Go ” یا ” Enter ” را فشار دهید.

پوشه ای را که از طرف شرکت هواپیمایی داده شده است را برای پیدا کردن شماره مرجع پرونده خود بررسی کنید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۴- برای یافتن آن، مکان چمدان خود را مرور کنید. بعد از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید، به صفحه ای هدایت می شوید که موقعیت چمدان شما را نشان می دهد و به شما می گوید چمدان شما آماده تحویل  یا در مکان دیگری مانند ترمینال یا فرودگاه دیگری است.

همچنین خواهید فهمید که پیدا شدن چمدان شما به تأخیر افتاده است یا به طور کلی گم شده است. در این صورت با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید.

شناسایی چمدان

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۱- از یک چمدان منحصر به فرد یا با رنگ روشن استفاده کنید. یک راه آسان برای ردیابی چمدان، استفاده از یک چمدان جالب و منحصر به فرد است که می توانید به راحتی در میان جمعیت آن را پیدا کنید. با یک رنگ روشن مانند صورتی یا آبی یا طرح جسورانه ای مانند گل و بلبل به فرودگاه بروید.

در حالی که استفاده از چمدان هایی که از دیگر چمدان ها متمایز هستند از لحاظ پیدا شدن برای شما مفید هستند، اما آگاه باشید که ممکن است برای دیگران نیز برجسته باشد.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۲- برچسب جداگانه ای به چمدان وصل کنید. برای ردیابی راحت چمدان های خود به هنگام گم شدن، از برچسب های مشخص چمدان به شکل های متنوع و رنگ روشن استفاده کنید. این کار را قبل از تحویل چمدان های خود به شرکت هواپیمایی انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که نام و شماره تماس شما روی برچسب نوشته شده باشد.

به عنوان مثال، از برچسب هایی به شکل کارتونی  با رنگ های شاد استفاده نمایید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۳- برای ردیابی چمدان های خود، یک دستگاه ردیابی GPS یا بلوتوث خریداری کنید. انواع مختلفی از دستگاه های ردیابی چمدان وجود دارد و برخی از آن ها با اتصال به تلفن هوشمند، چمدان های شما را پیدا می کنند. برای خرید این ردیاب ها شما می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید تا مدل های مختلف را بررسی کنید و انتخاب خود را بر اساس اولویت و بودجه انجام دهید.

برخی از گزینه های ردیابی چمدان ها شامل مدل های Trakdot ،LugLoc و PocketFinder می شوند.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۴- یک دستگاه ردیابی داخلی را امتحان کنید تا چمدان های خود را بدون تلفن هوشمند پیدا کنید. بیشتر این مدل های ردیابی دارای دستگاه ردیابی فیزیکی با شماره سریال هستند. شرکت تولید کننده ردیاب، دستگاه یا شخصی که چمدان شما را پیدا کرده است پیدا می کند و با شما تماس خواهد گرفت.

به عنوان مثال، می توانید از دستگاه هایی مانند I-Trak و Global Bag Tag استفاده کنید.

بسیاری از این دستگاه ها علاوه بر چمدان برای سایر موارد نیز قابل استفاده هستند و شما می توانید برای کیف های مختلف خود نیز از آن ها استفاده نمایید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۵- دستورالعمل های مشخص شده برای دستگاه خود را دنبال کنید. هر مدل از دستگاه های ردیابی چمدان دستورالعمل های کمی متفاوت برای دنبال کردن دارند. اگر از یک ردیاب با تلفن هوشمند استفاده می کنید، برنامه مربوط به آن را دانلود کنید و به دستگاه خود متصل شوید.

برای سایر اشکال دستگاه های ردیابی، شماره سریال دستگاه را طبق دستورالعمل ها ثبت کنید.

چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟

۶- چمدان خود را با دستگاه ردیابی چمدان پیدا کنید. هنگامی که چمدان شما پیدا شد، اعلان را در برنامه، اس ام اس، ایمیل یا تماس تلفنی دریافت خواهید کرد. در این اعلان محل چمدان شما ذکر شده است، بنابراین می توانید چمدان خود را به راحتی پیدا کنید!

در صورت استفاده از تلفن های هوشمند، ردیاب را با برنامه ارتباط دهید و سپس دستگاه، چمدان شما را پیدا می کند.

اگر به برنامه نیاز ندارید، شماره سریال محصول خود را در وب سایت تعیین شده تایپ کنید تا بتوانید دستگاه خود را جستجو نمایید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:
پست قبلی چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم
پست بعدی چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید