امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

کمپینگ یک فعالیت سرگرم کننده در فضای باز است. راه مشخصی برای بسته بندی وسایل و آماده شدن برای سفرهای کمپینگی وجود ندارد، زیرا مواردی که شما برای سفر بر می دارید کاملاً به نوع فعالیت هایی که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. لیستی از مواردی را که می تواند به شما کمک کند تا سفر خوبی داشته باشید، تهیه کنید. سپس همه چیز را در پلاستیک های روشن جمع آوری کنید. سنگین ترین وسایل را در پایین کوله پشتی و وسایل سبک تر را در قسمت بالا قرار دهید.

شناسایی نیازهای شما

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۱- تصمیم بگیرید که چه فعالیت هایی را می خواهید انجام دهید. مواردی را که برای سفر خود و برای کمپینگ انتخاب می کنید، بستگی به فعالیت هایی دارد که می خواهید در آن شرکت کنید. برای مثال، اگر قصد دارید ماهیگیری کنید، باید چوب های ماهیگیری، طناب و قرقره و غیره را بیاورید. اگر قصد شنا کردن دارید، باید مایوی شنا و حوله را با خود بردارید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۲- لیستی از مواردی را که برای این فعالیت ها لازم دارید تهیه کنید. زمانی که فعالیت هایی را که می خواهید در سفر کمپینگی خود انجام دهید، تعیین کردید، همه موارد مورد نیاز و مربوط به آن ها را در یک چک لیست بنویسید. وسایل مورد نیاز را جمع آوری کرده و هر کدام را که آماده کردید، تیک بزنید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۳- وسایل خود را برای آسیب و عملکرد ارزیابی کنید. اگر اجاق گاز قابل حمل دارید ، قبل از بسته بندی آن را تست کنید. اگر مدتی است که مورد استفاده قرار نگرفته، ممکن است به روش جدیدی برای استفاده از آن نیاز داشته باشید. یا شاید به یک پیک نیک یا گاز تک شعله نیاز داشته باشید. چراغ قوه های خود را روشن کرده و در صورت از تمام شدن باتری، آن ها را تعویض کنید. اگر فندک ها خالی شده اند و فاقد گاز هستند، آن ها را پر کنید.

درزهای موجود در پتو، کیسه خواب و چادر را نیز بررسی کنید. اگر پاره گی ای وجود داشت، آن ها را در صورت لزوم عوض کنید.

در صورت استفاده از GPS  و هشدار زنگ شخصی، باتری های آن ها را آزمایش کنید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۴- مقررات استراحتگاه را بررسی کنید تا بدانید که چه چیزی را نمی توانید بیاورید. استراحتگاه های مختلف اجازه می دهند تا انواع مختلف فعالیت های کمپینگی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در برخی از استراحتگاه ها پارک ماشین موردی ندارد، در حالی که برخی دیگر به شما فقط اجازه چادر زدن می دهند. علاوه بر این، برخی از استراحتگاه ها روشن کردن آتش را مجاز می دانند، در حالی که در برخی دیگر این مورد غیر مجاز است. برای تعیین چگونگی مجوزهای استفاده از استراحتگاه خود، با مسئولین استراحتگاه تماس بگیرید یا وب سایت آن ها را بررسی نمایید.

برداشتن وسایل اساسی

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۱- چادر بیاورید. چادر شایع ترین منبع پناهگاهی است که در هنگام کمپ کردن از آن استفاده می شود. اگر قبلاً چادر خود را برپا نکرده اید، قبل از رسیدن به استراحتگاه یک یا دو بار آن را در حیاط خانه خود مستقر کنید تا برای باز کردن آن تمرینی انجام داده باشید.

چادرها در اندازه های مختلفی وجود دارند اگر به تنهایی کمپ می کنید، می توانید یک چادر کوچک و یک نفره بگیرید. اگر با شخص دیگری در حال اردو زدن هستید، چادرهایی را خریداری نمایید که هر دوی شما را در خود جای دهد.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۲- اگر قصد پیاده روی دارید کوله پشتی بیاورید. اگر قصد دارید فعالیت هایی مانند پیاده روی یا کوهنوردی را در طول سفر خود انجام دهید، قطعاً یک کوله پشتی لازم خواهید داشت. اندازه آن بستگی به این دارد که تا کجا پیاده روی می کنید. طولانی پیاده روی طولانی نیاز به یک کوله پشتی بزرگتر و محکم تر خواهد داشت، در حالی که یک پیاده روی کوتاه و  آسان فقط به یک کوله پشتی کوچک نیاز دارد. کوله پشتی ها یا بدون فریم ( قاب ) هستند، یا دارای یک فریم داخلی یا خارجی هستند.

کوله ها با فریم داخلی گرانتر هستند ولی در مقابل به راحتی بر روی پشت شما سوار می شوند.

کوله هایی با فریم خارجی مقرون به صرفه تر بوده و تمایل به تهویه بیشتری دارند. با این حال، آن ها نسبت به کوله هایی با فریم داخلی حجیم تر هستند.

کوله های کوچکتر و روزمره که خیلی جایی را نمی گیرند ، معمولاً بدون فریم هستند.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۳- مقداری طناب با قطر ۶.۳ تا ۱۲.۷ میلی متر بردارید. طناب در هنگام کمپینگ کاربردهای زیادی دارد. شما می توانید از آن به عنوان یک رخت لباس استفاده کنید، یا آن را به طول های مختلف برش داده تا ظرف ها را آویزان کنید یا کیسه خوابتان را به کوله پشتی خود وصل کنید.

 طناب را به درستی جمع کرده و سیم پیچ کنید تا از درهم آمیختگی آن جلوگیری شود.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۴- برای محافظت از قسمت بالا یا پایین چادر خود از یک برزنت استفاده نمایید. یک برزنت یا زیلو می تواند محافظت بیشتری از کف چادر شما ایجاد کند، یا می تواند زیر چادر را کاملاً خشک خشک نگه دارد. اندازه برزنت یا زیلویی که می گیرید بستگی به اندازه چادر شما دارد. چادر شما هرچه بزرگتر باشد، برزنت یا زیلوی شما نیز باید بزرگتر باشد.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۵- چراغ قوه یا چراغ روی سر تهیه کنید. چراغ قوه یا چراغ های روی سر باتری دار بعد از تاریکی برای کمک به شما در پیدا کردن راه در اطراف استراحتگاه از اهمیت زیادی برخوردار هستند. چراغ های روی سر برای انجام فعالیت های مختلف در کمپ مفید تر هستند زیرا دستان شما آزاد خواهند بود. حتما باتری های اضافی نیز تهیه کنید.

همچنین ممکن است بخواهید یک فانوس باطری دار با خود ببرید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۶- صندلی های تاشو را بردارید. صندلی های کمپینگ قابل جمع شدن، مناسب برای نشستن در اطراف آتش و یا در محوطه محل کمپ هستند. بهترین صندلی های کمپینگی بسیار سبک هستند و در فروشگاه های مخصوص سفر و کمپینگ فروخته می شوند.

اگر در حال اردو زدن با یک گروه هستید، به هر یک از افراد در گروه توصیه کنید تا یک صندلی کمپینگ تاشو  با خود به همراه داشته باشند.

ناها ر خوردن در کمپ و استراحتگاه

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۱- چیزی برای روشن کردن آتش بیاورید.  شما می توانید یک فندک یا کبریت بیاورید. اگر به دنبال یک حس واقعی و گرم در فضای بیرون از خانه هستید، می توانید مجموعه ای از  چوب و هیزم را نیز به همراه داشته باشید.

همچنین می توانید وسایل روشن کردن آتش بیشتری مانند ژل آتش زنه و مکعب های آتش زا را با خود ببرید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۲- در صورت لزوم تبر و هیزم تهیه کنید. اگر نمی توانید از چوب های محل کمپ و استراحتگاهی که در آن اقامت دارید، استفاده نمایید، هیزم بخرید و با خود ببرید. در هر دو صورت، باید تبر نیز همراه خود داشته باشید تا چوب ها و هیزم ها را به قطعات کوچک و مناسب تقسیم نمایید.

شما می توانید هیزم و زغال را از فروشگاه های بزرگ داخل شهر یا از فروشندگان محلی در کنار جاده خریداری کنید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۳- غذای خود را بسته بندی کنید. هیچ مقدار دقیقی برای غذا و آبی که برای سفر و کمپ کردن لازم است، وجود ندارد. اگر به کالری زیادی نیاز دارید، یا قصد دارید در طول سفر خود و همین طور در استراحتگاه بسیار فعال باشید، باید انرژی بیشتری بگیرید و در نتیجه غذای بیشتری با خود ببرید. اگر نمی خواهید که غذای زیادی بخورید، می توانید مواد غذایی کمتری را بسته بندی کنید.

نوع مواد غذایی شما نیز بسته به شرایط شما متفاوت است. به عنوان مثال اگر با یک کاروان در حال اردو زدن هستید، می توانید غذاهایی مانند تخم مرغ و گوشتی که نیاز به یخچال دارند را بیاورید.

اگر فقط با اتومبیل خود سفر می کنید، احتمالاً باید در درجه اول به غذاهای کنسرو شده مانند لوبیا، سوپ و سبزیجات کنسرو شده اعتماد کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که درب باز کن برای باز کردن کنسروها تهیه نمایید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۴- تعدادی  قابلمه و ظرف بسته بندی کنید. حتی اگر آتش محشری برپا کرده باشید، نمی توانید هیچ چیز را بدون مجموعه ای از ظرف ها و قابلمه ها بپزید. می توانید ظرف ها و قابلمه های معمولی خود را بیاورید، اما بهتر است مجموعه ای از ظرف ها و قابلمه های کوچکتر و سبک تری را که به طور خاص برای کمپینگ طراحی شده اند را با خود حمل کنید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۵- ظروف و بشقاب های یک بار مصرف بیاورید. هنگامی که آشپزی را تمام کردید، به چیزی برای خوردن غذا نیاز دارید. بشقاب های کاغذی و یکبار مصرف ایده آل هستند زیرا پس از استفاده می توانید آن ها را در آتش پرتاب کنید. تعدادی قاشق و چنگال نیز بیاورید، از جمله حداقل یک چاقوی تیز و یک چاقوی کره.

می توانید ظروف پلاستیکی یا وسایل قابل شستشو نیز با خود ببرید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۶- با خود آب بیاورید، مگر اینکه در استراحتگاه منبع آب وجود داشته باشد. برای تعیین اینکه آیا شما می توانید در محل کمپ به آب دسترسی پیدا کنید یا نه، با یک راهنمای استراحتگاه مشورت کنید یا وب سایت آن ها را بررسی نمایید. مگر در مواردی که ممکن است در اطراف و یا نزدیکی استراحتگاه چشمه یا رودخانه ای وجود داشته باشد تا بتوانید از آن ها آب بردارید، در غیر این صورت باید بطری های آب معدنی با خود ببرید.

حداقل باید ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشید، اما مقدار دقیق آب مورد نیاز برای هیدراتاسیون بستگی به شرایط آب و هوایی محلی و سطح فعالیت شما دارد. با افزایش دما و سطح فعالیت شما آب بیشتری بنوشید.

اگر آب را از یک آبراه محلی تهیه می کنید، قبل از نوشیدن، آن را جوشانده تا عوامل بیماری زا و میکروب های آن از بین بروند.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۷- آنچه را که می توانید در خانه تهیه کنید. قبل از رفتن به کمپینگ، گوشت های تکه شده، سبزیجات خرد شده و سیب زمینی های خود را درون فویل بپیچید. با رسیدن به استراحتگاه، این کار  بسیار برای شما مفید واقع خواهد شد.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۸- یک قفسه ادویه قابل حمل بردارید. لازم نیست که فقط به خاطر اردو زدن، از وعده های غذایی خسته کننده  رنج ببرید. یک قفسه ادویه قابل حمل با مواد اولیه مانند نمک، فلفل، رزماری، دارچین، پودر سیر و یک مشت دیگر از ادویه جات و ترشی جات اضافی را با خود به کمپ ببرید.

بسته بندی موارد ایمنی و ناوبری

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۱- جعبه کمک های اولیه را آماده سازی کنید. جعبه کمک های اولیه شما باید دارای موادی برای مقابله با سوختگی، بریدگی و برآمدگی باشد. یک پماد ضد باکتریایی، باندهای مختلف با اندازه های مختلف، بسته های فوری سرما و گاز باید همه بخشی از جعبه کمک های اولیه شما باشند. چند داروی متداول مانند آسپیرین یا داروی های ضد درد دیگر نیز ممکن است مفید باشند.

شاید بخواهید یک جعبه کمک های اولیه بزرگتر و پراهمیت تر را  با خود بیاورید و یا یک جعبه قابل حمل کوچکتر را در کوله پشتی خود قرار بدهید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۲- سوت ها را بردارید. سوت ها برای سیگنال دهی برای  هنگامی که با یک گروه در حال پیاده روی هستید، بسیار مفید هستند. در صورت گم شدن یا مواجه شدن با خطرات نیز می توانید از آن ها استفاده کنید. دمیدن با صدای بلند در سوت باعث می شود دیگران در منطقه بدانند که شما گم شده اید و به کمک احتیاج دارید.

علاوه بر ( یا به جای ) سوت، می توانید زنگ خطر شخصی را به همراه بیاورید. هشدارهای شخصی ابزارهای قابل حملی هستند که برای پیاده روی و کمپینگ مورد استفاده قرار می گیرند و هنگام فعال شدن صدایی بلند را منتشر می کنند. آن ها می توانند به همان شیوه سوت توسط شما استفاده شوند.

۳- قطب نما یا GPS قابل حمل تهیه کنید. اگر قصد دارید پا در مسیرهای جدید و طولانی بگذارید و به آن ها سفر کنید، قطب نما یا GPS قابل حمل برای یافتن راه بسیار مهم است. حتی اگر در مسیرهای کوتاه و همین طور در اطراف استراحتگاه حرکت می کنید، بازهم می توانند مفید باشند.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۴- نقشه را بیاورید. اگر در حال اردو زدن هستید و قصد صعود به برخی کوه ها یا رفتن به برخی پیاده روی ها را دارید ، نقشه منطقه را تهیه کنید. معمولاً می توانید نقشه ای از محل استراحتگاه و مسیرهای پیاده روی که به آن راه دارند را از اطلاعات استراحتگاه و یا از اینترنت دریافت کنید.

سازماندهی همه چیز

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۱- تمام وسایل آشپزخانه خود را در یک کیسه بزرگ و روشن قرار دهید. یک زنبیل پلاستیکی شفاف یک راه عالی برای نگه داشتن تمام وسایل آشپزخانه شماست و در عین حال اطمینان حاصل می کنید که می توانید به سرعت مکان یک وسیله خاص را شناسایی کنید. یک پارچه را در قسمت زیرین زنبیل قرار دهید، سپس پیک نیک، قابلمه و ظروف خود را بر روی آن قرار دهید. وسایل سبک تر و کوچک تر مانند ظرف های قابل حمل را در بالای پیک نیک و ظرف های های سنگین تر قرار دهید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۲- چادرها و کیسه های خواب را در یک ساک بزرگ دیگر جای بدهید. اگر پتوی اضافی یا کیسه های خواب اضافی دارید، آن ها نیز باید در این کیسه بزرگ جای گیرند. همچنین توصیه می شود یک بالش کوچک را نیز با خود به کمپینگ ببرید.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۳- وسایل مشابه را در کیسه های پلاستیکی قابل استفاده قرار دهید. به عنوان مثال، اگر شما یک فندک ، کبریت و الکل دارید، همه آن ها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. وسایل توالت مانند خمیردندان، مسواک و نخ دندان نیز باید در کنار هم جمع شوند.

چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

۴- لباس های مناسب هر نوع آب و هوا را در یک چمدان یا ساک کوچک بسته بندی کنید. اگر در زمستان اردو  می زنید، دستکش، ژاکت و کلاه زمستانی برداید. اگر در آب و هوای تابستانی کمپ می کنید، پیراهن و شلوارک کوتاه را به همراه داشته باشید، اما چند دست لباس  برای شب های سرد بردارید. البته باران را همیشه در نظر بگیرید.

اگر قصد پیاده روی دارید، چند پوتین و چکمه پیاده روی نیز تهیه کنید.

میزان لباسی که در سفر خود و کمپینگ نیاز دارید بستگی به طول سفر شما در استراحتگاه دارد. بیش از حد لباس نیاورید. فقط آنچه را لازم دارید بردارید.

برای لباس های کثیف یک کیسه جداگانه بیاورید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین
پست بعدی نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

دیدگاهتان را بنویسید