امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(2 votes)

تفاوت هایی بین چمدان های سخت ( Hard ) و نرم ( Soft )

اگر شما در حال سفر هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که چمدانی مناسب برای حمل وسایل مورد نیاز خود انتخاب کنید. هیچ کس نمی خواهد لباس هایش را در صندوق عقب ماشین حلق آویز و تکه تکه کند. برای جلوگیری از تجربه ناخوشایند، اطمینان حاصل کنید که چمدانی با کیفیت خوب را انتخاب می کنید. به عنوان سرمایه گذاری به خرید چمدان نگاه کنید، اگر می خواهید از اقلام ارزشمند خود به خوبی حفاظت کنید، بهتر است اکنون پول بیشتری بپردازید تا اینکه دوباره مجبور به خرید چمدان بهتر شوید.

در این مطلب سعی شده است بیان شود چه تفاوت هایی بین چمدان های سخت ( Hard ) و چمدان های نرم ( Soft ) وجود دارد.

مواد به کار رفته در چمدان های نوع سخت ( Hard )

چمدان های سخت ( HARD )

ABS

آکریلونیتریل بوتادین استایرن ( Acrylonitrile butadiene styrene ) که به اختصار به آن ABS می گویند معمولا با موادی دیگر برای تولید یک چمدان قوی تر ترکیب می شود. ABS به تنهایی ارزانتر از مواد دیگر است، زیرا دارای مقاومت کمی است. اگر شما قصد انتخاب یک چمدان از جنس ABS را دارید، بهتر است چمدانی را نتخاب کنید که در آن ABS با مواد قوی تری مانند پلی کربنات ( Polycarbonate ) ترکیب شده باشد.

پلی کربنات ( Polycarbonate )

پلی کربنات ( Polycarbonate ) یک ماده سبک وزن و مقاوم در برابر ضربه است به این معنی که اگر چمدان شما تحت فشار چمدان های دیگر قرار بگیرد شکسته نمی شود. پلی کربنات ( Polycarbonate ) تقریبا غیرممکن است که از بین برود، به همین دلیل است که در مواردی مانند عینک ها، سی دی ها و حتی شیشه های ضد گلوله از آن استفاده می شود. پلی کربنات ( Polycarbonate ) دارای بالاترین سطح قدرت است و تضمین می کند که چمدان شما در هر شرایطی سالم باقی خواهد ماند. اگر شما اغلب در حال سفر هستید و به چمدان قابل اعتماد نیاز دارید، چمدانی از جنس پلی کربنات ( Polycarbonate ) برای شما مناسب خواهد بود.

پلی‌پروپیلن ( Polypropylene )

پلی‌پروپیلن ( Polypropylene ) از سبک ترین مواد است. کمی انعطاف پذیر است، بنابراین حفاظت مضاعف را به اموال شما می دهد. اما این پلی‌پروپیلن ( Polypropylene ) خیلی انعطاف پذیر نیست ولی هنوز هم بهتر از ABS و PVC است. مزیت اصلی پلی‌پروپیلن ( Polypropylene ) این است که بسیار سبک است. اگر شما برای چمدانی کم وزن جستجو می کنید این نوع جنس از چمدان برای شما مناسب است.

PVC

پلی وینیل کلراید (Polyvinylchloride ) یا به اختصار PVC دارای مقاومت کمتری نسبت به پلی کربنات ( Polycarbonate )، پلی‌پروپیلن ( Polypropylene ) و ABS است. PVC سبک و انعطاف پذیر است، اما به شما کمکی نمی کند. مزیت اصلی PVC، محدوده قیمت پایین آن است. از آنجا که پی وی سی قابلیت انعطاف پذیری خوبی دارد، اغلب با موادی مانند پلی کربنات ( Polycarbonate ) و پلی‌پروپیلن ( Polypropylene ) ترکیب می شود.

چمدان های نرم ( Soft )

American Tourister Banner soft luggage

چمدان های نرم ( Soft ) اغلب از جنس پارچه و نایلون هستند و از ویژگی هایی برخوردارند که به شما کمک می کند همه وسایل خود را سازماندهی کنید. این چمدان ها قابل اعتماد هستند و هرچه پارچه آن ها ضخیم تر باشد، استفاده از آن ها طولانی تر خواهد بود. تقریبا همه آن ها زیپ های قابل ارتقا دارند که به شما فضای بیشتری برای قرار دادن وسایلتان در داخل چمدان می دهند. مزیت اصلی چمدان های نرم ( Soft ) این است که شما می توانید آن ها را خیلی پر کنید زیرا پارچه گسترش می یابد. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید این کار را با چمدان های نوع سخت ( Hard ) انجام دهید. البته نگهداری چمدان های نرم ( Soft ) آسان نیست، آن ها سریع کثیف می شوند.

یکی دیگر از مزایای چمدان های نرم ( Soft ) این است که  به راحتی می توانند در فرودگاه شکل بگیرند، مانند قرار گیری راحت در قسمت بار هواپیما.

پست قبلی هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟
پست بعدی نگاهی به انواع مختلف چرم

دیدگاهتان را بنویسید