امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(2 votes)

پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی

سازمان امور مالیاتی کشور سامانه ای را برای پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور برای خروج زمینی، هوایی و هم دریایی در نظر گرفته است و دیگر نیازی نیست برای پرداخت عوارض خروج از کشور به شعب بانک ملی به صورت حضوری مراجعه کرد.

شما با وارد شدن به آدرس اینترنتی پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور، کد ملی و نام و نام خانوادگی خود را وارد می نمایید سپس نوع خروج خود را که به صورت خروج سیاحتی، سفر حج، عتبات عالیات هوایی، عتبات عالیات زمینی و دریایی تقسیم بندی می شود را باید انتخاب کنید. می توانید شماره همراه خود را نیز ثبت کنید تا نتیجه پرداخت عوارض برای شما ارسال شود. بعد از وارد کردن تصویر امنیتی، در انتها دکمه پرداخت را بزنید.

شما به صفحه ای منتقل می شوید که در آن مشخصات شما همراه با نوع انتخاب سفر و همین طور تعداد دفعات خارج شدن از کشور و مبلغی که برای عوارض خروج باید پرداخت شود را به شما نشان می دهد. پس از تایید، شما به صفحه پرداخت بانک متصل می شوید.

توجه داشته باشید که خروج از کشور حداقل ۲۰ دقیقه پس از پرداخت عوارض مقدور است. در ضمن با چاپ رسید پرداخت عوارض، خروج از طریق کلیه مرزهای هوایی،دریایی و زمینی کشور مقدور می باشد.

پست قبلی استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت
پست بعدی نرخ عوارض خروج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید