امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

نحوه سازماندهی یک کیف پول

با توجه به تعداد کارت ها، رسیدها و موارد دیگری که می توانند در طول زمان جمع شوند، ساماندهی کیف پول می تواند یک کار دلهره آور باشد. با خالی کردن کیف پول به طور کامل، جدا کردن و جایگزین کردن کارت های لازم و اولویت دار شروع کنید. موارد غیر ضروری مانند رسید و کارت ویزیت را برداشته و کارت تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی خود را در خانه بگذارید. با نگه نداشتن رسید در کیف پول خود و برای جلوگیری از سردرگمی در آینده، یک برنامه مفید برای تلفن هوشمند خود دانلود کنید و مرتباً کیف پول خود را تمیز کنید.

جدا کردن محتوا

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۱- کیف پول خود را خالی کنید. تمام محتوای کیف خود را بیرون بریزید. آن ها را بر روی یک میز و در جلوی خود قرار بدهید. اطمینان حاصل کنید که برای اقلام کوچک مانند رسیدهای تا شده یا بلیط های مترو در هر جیبی می گردید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۲- موارد جداگانه مانند پول، کارت، رسید، کوپن و سایر محتویات کیف پول خود را از هم جدا کنید. کارت های اعتباری و کارت های هدیه را در سینی ای جدا بگذارید. صورتحساب ها و پول های نقد را نیز به همین صورت از هم جدا نمایید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۳- موارد غیرضروری را دور بریزید. رسیدهای قدیمیه بیش از ۹۰ روز و همچنین کوپن های منقضی شده را کنار بگذارید. هر گونه کاغذی که ماندنش در کیف پول مورد نیاز نیست را حذف کنید. سکه ها را در یک بانک شیشه ای قرار دهید یا در یک قلک بریزید تا برای شما پس انداز شوند.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۴- موارد مورد نیاز را جایگزین کنید. کارت های مورد نیاز مانند کارت های بانکی و اعتباری، کارت های شناسایی را از سینی خارج کرده و آن ها را در کیف خود قرار دهید. آن ها را در دسترس ترین اسلات های کارت در کیف پول خود و به ترتیب بیشترین استفاده ای که از آن ها دارید قرار دهید. کارت بیمه درمانی و کارت بیمه تکمیلی خود را نیز در صورت اضطرار در یک اسلات آسان و در دسترس نگه دارید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۵- وجه نقد را دوباره وارد کیف کنید. اسکناس های خود را صاف کنید. آن ها را در طول کیف پول قرار دهید. اسکناس های کوچکتر را در سمت جلو نگه دارید تا بتوانید به راحتی پول نقد خود را ساماندهی کنید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۶- کارت های ثانویه را برای نگهداری انتخاب نمایید. تصمیم بگیرید کدام کارت های ثانویه را دوست دارید در دست داشته باشید. این کارت ها ممکن است شامل کارت های عضویت مانند کارت عضویت کتابخانه، باشگاه بدنسازی، کارت های هدیه ای که قصد دارید به زودی از آن ها استفاده کنید، کارت های بیمه و سایر کارت ها باشد.

فقط به اندازه اسلات کارت هایی که در کیف پول شما وجود دارد می توانید کارت انتخاب کنید. بقیه کارت ها را در یک مکان امن در خانه بگذارید.

حذف موارد غیر ضروری

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۱- کارت تأمین اجتماعی و بیمه خود را کنار بگذارید. حتماً کارت تأمین اجتماعی و بیمه خود را از کیف پول خارج کرده و با خیالی راحت از خانه بیرون بروید. حمل این کارت ها می تواند شما را در معرض سرقت هویت قرار دهد، که می تواند منجر به دزدیده شدن کارت های اعتباری، گرفتن وام یا خریدهای بزرگ شود. برای ایمن بودن، کافی است فقط شماره بیمه خود را به خاطر بسپارید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۲- کارت های ویزیت را دور بریزید. کارت ویزیت هایی را که در کیف پول خود جمع کرده اید، کنار بگذارید. اطلاعات مربوط به کارت ها را در تلفن خود وارد نمایید یا از آن ها برای ذخیره دیجیتالی عکس بگیرید. در انتها کارت ها را دور بیندازید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۳- سکه های کوچک را حذف کنید. با از بین بردن سکه های  کوچک، کیف پول خود را سبک کنید. سکه ها را در یک بانک شیشه ای قرار دهید یا در داخل یک قلک بریزید و بگذارید در خانه بمانند. اسکناس و سکه های بزرگتر را در کیف خود بگذارید.

جلوگیری از درهم و برهمی در آینده

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۱- رسیدها را از کیف پول خود جدا نگه دارید. هر نوع رسید را برای چیزی که قبلاً خرید کرده اید، به عنوان مثال یک وعده غذایی فست فود، دور بیاندازید. از قرار دادن رسید در کیف پول خودداری کنید. آن ها را در یک کیسه یا کیف جداگانه نگه دارید.

برای جلوگیری از تا شدن و پاره شدن، آن ها را به خانه بیاورید یا به صورت دیجیتالی اسکن و ذخیره کنید.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۲- برنامه های مفید را دانلود کنید. برنامه هایی در دسترس هستند که به شما کمک می کنند کیف پول خود را پاک و بدون درهم و برهمی نگه دارید. این برنامه ها می توانند به شما امکان انتقال پول، ادغام کارت های عضویت و هدیه به صورت دیجیتال و همین طور کارت های بانکی و اعتباری شما را ذخیره کنند. بنابراین نگه داشتن همه آن ها در کیف پول شما غیر ضروری است. برای ساده کردن هزینه خود یکی از این برنامه های قابل توجه را دانلود کنید:

Cardstar، یک برنامه رایگان است که کارت های هدیه شما را ادغام می کند.

Google Wallet، یک برنامه رایگان است که به شما امکان می دهد پول را به هر کسی که دارای آدرس ایمیل است انتقال دهید و می تواند بیشتر کارت های شما را ذخیره و تلفیق کند.

Key Ring، برنامه ای رایگان است که کارت های عضویت، کارت های کتابخانه و همچنین کوپن ها، لیست های مواد غذایی و تبلیغات هفتگی فروشگاه های زنجیره ای را ذخیره می کند.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۳- کیف پول خود را مرتباً تمیز کنید. بهترین راه برای جلوگیری از درهم و برهمی آینده تمیز کردن کیف پول به طور مرتب است. کوپن های منقضی شده، کارت های هدیه استفاده شده و موارد دیگر را حذف کنید. به طور مرتب تغییرات کوچک را انجام بدهید  تا کیف پولتان برای همیشه سبک و بدون حجم باشد.

نحوه سازماندهی یک کیف پول

۴- فقط مقدار کمی پول نقد نگه دارید. مهم است که در صورت بروز موارد اضطراری مقدار کمی پول نقد نگهداری کنید، یا در مؤسساتی که کارت های بانکی یا اعتباری را قبول ندارند، از آن ها استفاده نمایید. این مقدار را به حداقل برسانید. داشتن مقدار محدود پول نقد می تواند هزینه های خریدهای کوچک را کاهش دهد. اسکناس های کوچک را از کیف پول خود هر چند روز یک بار حذف کنید. به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید که در هر زمان دو  اسکناس ده هزار تومانی در کیف پول خود نگه دارید، مرتباً اسکناس های پنج و دو هزار تومانی را حذف کنید.

به عنوان یک استثنا، هنگامی پول بیشتری را در کیف پول خود نگه دارید که پیش بینی می کنید در آینده نزدیک از آن استفاده خواهید کرد و آن را به طور کامل هزینه می کنید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی تمیز کردن کیف پول چرم
پست بعدی چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید