امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

نحوه خرید یک چمدان

آیا با چمدان فعلی خود مشکل دارید یا فقط نیاز به خرید یک مدل جدید دارید؟ یک چمدان کالایی با ارزش است که برای سفری راحت و مطمئن همه باید یکی از آن ها را داشته باشند اما اگر اشتباهی بکنید، مسیر خرید یک چمدان می تواند خیلی اشتباه پیش برود.

نحوه خرید یک چمدان

۱- به نحوه و مدل سفر خود فکر کنید. اگر تقریباً همیشه با هواپیما سفر می کنید، ممکن است بخواهید از پرداخت هزینه های اضافی برای اندازه و اضافه وزنی که برای چمدان ها باید بدهید، جلوگیری کنید و فقط با یک کیف و ساک دستی به سفر بروید. در غیر این صورت ممکن است یک چمدان چرخ دار و مطمئن بخواهید.

شما چگونه و چه زمانی نیاز به دسترسی به مدارک خود دارید؟ دسترسی به مواردی که در هنگام سفر نیاز خواهید داشت مانند غذا، آب، دستمال، لپ تاپ، کتاب، اسناد و… چقدر آسان است؟ آیا برای یک کالای بزرگ نیاز به محفظه بزرگ و ویژه ای دارید؟ آیا می خواهید یک جیب در داخل داشته باشید تا دسترسی دیگران به محتویات آن دشوار شود؟ آیا به مکانی سفر می کنید که چرخ های چمدان به خوبی نمی چرخند و استفاده از یک کوله پشتی بسیار راحت تر است؟

ترکیب فیزیکی چمدان را در نظر بگیرید. آیا حتماً باید ضد آب و از نوع جنس سخت ( Hard ) باشند؟ و یا شاید باید دارای جنسی نرم ( Soft ) و قابل انعطاف باشند.

نحوه خرید یک چمدان

۲- در مرحله بعدی، به سایر ویژگی های چمدان توجه کنید تا بتوانید از آن ها استفاده کنید. یک راه ایده آل خرید چمدان از فروشگاه های اینترنتی است. شما در حال حاضر  با اینکه در خانه یا محل کار خود هستید می توانید در اینترنت جست و جو کنید و انواع مدل های چمدان را ببینید و نظرات و بررسی ها را در مورد آن ها بخوانید. در اینجا چند کلمه کلیدی و مطالب آموزشی برای انتخاب یک چمدان مناسب را عنوان می کنیم: ” بادوام ترین برندهای چمدان، محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟، مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید، چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟، انتخاب چمدان مناسب برای سفر “.

به ویژگی های مختلفی که چمدان ها دارند، به اندازه دهانه های بیرونی، زیپ، حلقه های اتصال، جیب، تعداد چرخ، نوع دسته و غیره نگاه کنید و از نظر نوع سفر به هر یک از ویژگی ها به خوبی فکر کنید. با توجه به ویژگی های ایده آل شما و سهولت دسترسی به آن ها، چمدان مورد نظر خود را پیدا کنید.

نحوه خرید یک چمدان

۳- یادگیری بسته بندی و داشتن چمدانی سبک. دلیل بیشتر مردم برای داشتن یک چمدان بزرگ این است که آن ها بسیار جادار تر و دارای فضای بسیاری هستند. هرچه کمتر آن را پر کنید، چمدان راحت تر و روان تر حرکت داده خواهد شد.

نحوه خرید یک چمدان

۴- ابعاد طبیعی بعد از بسته شدن چمدان را در نظر بگیرید. شما باید مطمئن شوید که آیا ابعاد چمدان انتخابی با قوانین هواپیمایی مطابقت دارد یا خیر. ممکن است مجبور شوید در هنگام سفر کت خود را بپوشید، اما می خواهید هنگام تردد در فرودگاه آن را بر روی چمدان بگذارید و یا برای راحتی بیشتر کیف دست خود را بر روی دسته تکیه دهد.

در اینجا ۲ مورد برای اطمینان از آن ها وجود دارد:

ابتدا، دستگیره تلسکوپی چمدان را به بالا بکشید تا جایی که مطمئن شوید برای حمل آن نیازی به خم شدن ندارید.

دوم ، شما شاید بخواهید در صف های طولانی چک کردن بلیط و پاسپورت بر روی چمدان خود بشینید و استراحت کنید، بنابراین یک چمدان محکم و مقاوم را انتخاب نمایید.

نحوه خرید یک چمدان

۵- سعی نکنید برای هر موقعیتی برنامه ریزی کنید. سفر دنباله ای از ماجراها است. انعطاف پذیر باشید، اطمینان حاصل کنید که لیستی مکتوب از ویژگی های مورد نظر خود برای چمدان به ترتیب اهمیت و الویت آن ها داشته باشید.

نحوه خرید یک چمدان

۶- هنگام خرید آنلاین یا در فروشگاه ها از لیست خود برای محدود کردن انتخاب استفاده کنید. در انتخاب نهایی، هزینه، ظاهر، وزن و نظرات مصرف کنندگان را در نظر بگیرید. زیپ های فلزی به مراتب بهتر از نمونه های پلاستیکی هستند (فلز تقریباً همیشه در تمام قسمت ها از پلاستیک بهتر است). ممکن است یک رنگ عجیب و غریب شیک به نظر نرسد اما تشخیص آن به عنوان چمدان شما ساده تر است یا در صورت گم شدن، پبدا کردن آن راحت تر است.

اطمینان حاصل کنید که چرخ ها خیلی کوچک نیستند. چون مواقعی هست که برای ورود به مغازه یا خیابان، شکاف های بزرگی وجود خواهد داشت که ممکن است با چرخ های کوچک نتوان به راحتی از آن ها عبور کرد. سعی کنید بهترین کیفیت را انتخاب کنید، اما درک کنید که قیمت همیشه شاخص خوبی برای کیفیت نمی باشد.

نحوه خرید یک چمدان

۷- در آخر وقتی برای خرید یک چمدان تصمیم نهایی را گرفتید، می توانید با افزودن بندهای اضافی متصل و بند کمر آن را تغییر بدهید و یا ممکن است بخواهید که جیب های اضافی برای قرار دادن مثلاً بطری آب معدنی در نظر بگیرید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ
پست بعدی چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید