امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

برای بسیاری از افراد، نکته این است که باید یک کیف یا کوله پشتی را همراه با کتاب های سنگین حمل کنند. این به هیچ وجه خوب نیست، زیرا حمل آن ها دشوار خواهد بود و به دلیل وزن بالایشان می تواند به شما آسیب جدی برسد. در این مقاله روش هایی برای صاف نگه داشتن وضعیت در هنگام حمل کوله پشتی سنگین به شما ارائه می شود.

کوله پشتی را به درستی بیاندازید

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۱- کوله پشتی را همانطور که طراحی شده است، بیاندازید. یعنی آن را روی پشت خود سوار کنید، با تمام ادوات و بندهایی که به آن وصل است.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۲- از هر دو بند بصورت همزمان استفاده نمایید. هر یک از بندها را روی هر کدام از شانه ها قرار دهید تا بندها به طور مساوی روی هر شانه قرار بگیرند. انداختن کوله فقط روی یک شانه باعث افزایش فشار به شانه می شود و حالت صاف ایستادن شما را به هم می زند. بررسی کنید که طول بندها به خوبی تنظیم شده باشند. اگر نه، بندها را طوری تنظیم کنید تا بتوانید حداکثر راحتی را بدست آورید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۳- بندهای سینه و بندهای پایینی را محکم کنید. این بندها به گونه ای طراحی شده اند که به شما کمک می کنند تا کوله در مقابل شما قرار گرفته و به راحتی با شما حرکت کند. این باعث کاهش کشیدن کوله پشتی می شود.

بندها را طوری محکم ببندید که احساس تنگی و فشار ایجاد نشود.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۴- سنگین ترین وسایل را در انتهای کوله قرار دهید. سبک ترین وسایل را در بالای کوله پشتی بگذارید. همه چیزهای دیگر باید از نظر وزنی بین این دو قرار بگیرند.

اگر نوجوان یا بزرگسال هستید، وزن کوله پشتی مدرسه یا کوله روزمره خود را زیر ۲۰ کیلوگرم نگه دارید. اگر کودک هستید، وزن آن را زیر ۱۰ کیلوگرم نگه دارید.

تا حد ممکن وسایلتان را داخل کوله پشتی قرار دهید. قرار دادن وسایل در داخل کوله، همیشه بهتر از حمل و نگهداری آن ها بصورت جداگانه می باشد.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۵- به طور عادی قدم بزنید. آیا در پیاده روی و حرکت با کوله پشتی احساس راحتی می کنید؟ اگر اینطور نیست، مراحل زیر را پیگیری کنید.

کاهش وزن کوله پشتی

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۱- از حمل وسایل غیرضروری خودداری کنید. سعی کنید وسایل الکترونیکی ( مانند تبلت، گوشی موبایل و لپ تاپ ) یا سایر مواردی را که در مدرسه مورد نیاز نیستید، همراه خود نبرید. البته این موارد فقط ممکن است کمی از وزن کوله پشتی را کم کند، اما این تازه یک شروع است.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۲- همه تمرین های خانه را در کنار هم نگه دارید. اگر در هر موضوع مشق شب دارید، هر صفحه از تکالیف را در کتاب درسی آن موضوع قرا ندهید. در عوض، تمام تمرین ها و مشق های خانه خود را در یک پوشه بگذارید. فقط در صورت نیاز به کتاب های درسی آن ها را با خود ببرید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۳- مطالعه در مدرسه. تحصیل و خواندن در اتوبوس به هیچ وجه کمکی نخواهد کرد، اما شاید آوردن کتاب های درسی به سلف ناهارخوری و سالن مطالعه برای شما مفید باشد. اگر مدرسه شما سالن مطالعه و کتابخانه دارد، شما می توانید از وزن کوله پشتی خود بکاهید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۴- فقط چند کتابی که مورد نیاز است را حمل کنید. به جای پر کردن همه کتاب ها در کوله پشتی خود، سنگین ترین کتاب را حمل کنید (خیلی سخت نخواهد بود زیرا کتاب های درسی حدود یک تا دو کیلوگرم وزن دارند). این اتفاق به کاهش وزن کمک بسیاری می کند.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۵- وقتی کوله پشتی خیلی سنگین است، سوار ماشین شوید. اگر کوله پشتی شما کاملاً سنگین است، سوار بر ماشین والدین، دوست یا اعضای فامیل خود شوید. سعی کنید از دوچرخه سواری خودداری کنید، زیرا این کار هم کمکی به شما نخواهد کرد.

حمل با دست به جای شانه

اگر دلایلی وجود دارد که نمی توانید کوله پشتی را مانند روش های گفته شده بیاندازید، شاید در عوض بتوانید آن را با دستان خود حمل کنید. این یک روش پیشنهادی است که ممکن است برای شما موثر باشد و یا نباشد. بنابرانی در ابتدا این روش را امتحان کنید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۱- کوله پشتی را روی یک دست قرار دهید. به جای قرار دادن در پشت خود، کوله پشتی را روی دست قرار بدهید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۲- کوله پشتی را تا زمانی که دست شما خیلی خسته شود، حمل کنید. ابتدا صبر کنید تا دست و بازوی شما خیلی خسته شود، سپس آن را روی دست دیگر خود قرار دهید. مطمئن شوید که احساس خستگی نمی کنید، زیرا اگر دست شما فقط کمی خسته شده باشد، باید به تعویض دست های خود برای حمل کوله ادامه دهید.

نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین

۳- به خاطر بسپارید. این روش می تواند در ابتدا کمک کند، اما ممکن است برای پیاده روی راحت و بدون دغدغه، یادگیری آن کمی طول بکشد، بنابراین اگر دچار آسیب دیدگی در کمر یا گردن یا مشکلات دیگری نیستید، توصیه می شود بیشتر اوقات از از روش هایی که در ابتدا گقته شد استفاده نمایید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟
پست بعدی چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید