امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

آماده شدن برای یک سفر کمپینگی می تواند برای اولین بار کمی خسته کننده به نظر برسد، اما با فهمیدن ملزومات مورد نیاز و انتخاب کوله پشتی مناسب آسان تر می شود. موارد زیادی برای پر کردن کوله پشتی باید رعایت می شود تا سفر خوب و راحتی برای شما به ارمغان بیاید. وسایل را با توجه به طول و شرایط سفر خود انتخاب کنید ، سپس آن ها را به ترتیب از بالا به پایین در کوله خود بچینید. با استفاده از رویکردی منظم برای بسته بندی، می توانید موارد مورد نیاز خود را برای لذت بردن از سفر آماده کنید.

انتخاب کوله پشتی

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۱- کوله پشتی را به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید تا بتوانید آنچه که برای سفر لازم دارید را حمل کنید. یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد انتخاب کوله پشتی، داشتن زیاد و فضای کافی برای قرار دادن آنچه شما نیاز دارید، می باشد. کوله پشتی ها از نظر حجم و اندازه متفاوت هستند. به عنوان یک قاعده کلی، برای سفرهایی به مدت ۲ شب به کوله پشتی هایی با حجم ۳۰ تا ۵۰ لیتر نیاز دارید. برای سفرهای بیشتر از ۵ شب کوله هایی با حجم بیشتر از ۵۰ لیتر را انتخاب کنید و برای سفرهای طولانی تر از کوله هایی با حجم ۷۰ لیتر استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که کوله های بزرگتر معمولاً سنگین تر هستند و ممکن است وسوسه شوید و وسایل اضافی را که واقعاً نیازی به آن ها ندارید را نیز حمل کنید. اگر قصد دارید پیاده روی زیادی را در طول سفر انجام دهید، محدودیت وزن را در خاطر داشته باشید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۲- کوله پشتی ای با امکانات کمتر برای کاهش وزن انتخاب کنید. امکانات و ویژگی ها را با توجه به آنچه برای سفر خود نیاز دارید انتخاب کنید. تقریباً تمام کوله پشتی های مدرن حاوی یک فریم داخلی یا خارجی هستند تا به شما کمک کنند تجهیزات و لوازم خود را مرتب نگه دارید، بنابراین انتظار وزن کمتری از آن ها را دارید. کوله پشتی ها از نظر تعداد محفظه های ذخیره سازی، بالشتک، شیارهای تهویه و سایر جزئیات متفاوت هستند. سعی کنید کوله ای را با ویژگی هایی که فکر می کنید برای شما ضروری است، انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر قصد حمل کوله در خارج از استراحتگاه را دارید، کوله ای سبک انتخاب کنید. معمولاً کوله با دو  یا سه محفظه و یک بند کمری برای یک سفر کمپینگ کافی است.

اگر قرار است در بیشتر سفر خود با وسیله نقلیه حرکت کنید و فاصله کمپ با ماشین نزدیک است، به حداقل رساندن وزن اهمیت کمتری پیدا می کند. با این وجود کوله پشتی خود را با توجه به اینکه آنچه لازم است حمل کنید، انتخاب کنید.

اگر شما فردی بسیار شجاع هستید و با کمترین لوازم در فضای بیرون از خانه دوام می آورید و اگر می خواهید پیاده روی زیادی انجام دهید و برای خوابیدن در زیر ستاره ها برنامه ریزی کرده اید. استفاده از کوله پشتی فوق العاده سبک را در نظر بگیرید. این کوله ها از امکانات و فضای ذخیره سازی بسیار کمی برخوردار هستند.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۳- کوله پشتی ای تهیه کنید که متناسب با تنه و باسن شما باشد. پشت خود را اندازه بگیرید تا بتوانید تناسب کاملی با کوله پیدا کنید. برای انجام این کار، به شخصی بسپارید که از پایین گردن تا بالای باسن شما را با یک متر اندازه گیری کند. کوله پشتی ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند و هر کوله برای ساختار بدن شما مناسب نیست. قبل از خرید یک کوله پشتی جدید، برچسب سازنده را برای اطلاعات اندازه گیری بررسی کنید.

اگر دوستی با خود ندارید تا بتوانید در اندازه گیری به شما کمک کند، به یک فروشگاه عرضه محصولات کمپینگ مراجعه کنید. بیشتر کارمندان فروشگاه خوشحال می شوند که در اندازه گیری به شما کمک کنند.

اندازه دور کمر شما نیز مهم است. با متر اندازه اطراف لبه بالای باسن خود را بگیرید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۴- مناسب بودن کوله پشتی را برای خود امتحان کنید. بسیاری از کوله پشتی ها بند های قابل تنظیمی مانند بند دور کمر دارند. بند را سفت کنید تا کوله به طور راحت بر روی باسن شما قرار گیرد. بندهای شانه ای را نیز بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را نیز تنظیم کنید تا کوله بدون اینکه به پوست شما فشار بیاورد به بدن شما نزدیک شود. مطمئن شوید که طیف کاملی از حرکت را دارید و بدون خم شدن می توانید راه بروید.

قبل از خرید یک کوله همیشه آن را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که با بدن شما به خوبی تناسب دارد، بنابراین در حمل چیزی که باعث درد برای شما می شود جلوگیری نمایید.

کوله پشتی را بعد از قرار دادن تمام وسایل مورد نیاز خود در آن بپوشید. این بهترین روش برای آزمایش برای مناسب بودن کوله با بدن شما می باشد.

چیدن یک کوله پشتی به طور مؤثر

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۱- همه مواردی را که قصد دارید در کوله پشتی خود قرار دهید جمع آوری و مرتب کنید. بررسی کنید که هر آنچه را که برای سفر خود لازم دارید را برداشته اید و سپس موارد مشابه را با هم جفت کنید. گروه بندی موارد مشابه در کنار هم، این اطمینان را به شما می دهد که همیشه بدانید که چه چیزی را می خواهید پیدا کنید. همچنین، وسایل سستی مانند باتری ها و لوازم بهداشتی را دور هم جمع کنید تا در کیف شما تکان نخورند.

بیشتر  فروشگاه های فروش محصولات کمپینگ، کیسه های زیپ داری را می فروشند که برای نظم دادن به بسته های  شما عالی هستند. در طول سفر مقداری از کیسه های پلاستیکی قابل استفاده را برای مایعات یا هر چیزی که مرطوب است به همراه آورید.

به عنوان مثال، تمام ظروف را در یک کیسه، وسایل آشپزی را در یک کیسه دیگر  و وسایل اضطراری را به به طور جداگانه نگه دارید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۲- برای صرفه جویی در فضا، موارد مشابه را درون کیسه های فشرده سازی قرار دهید. کیسه های فشرده سازی، که به آن ها کیسه های وسایل نیز می گویند، یک ابزار سازمانی خوب است که می توانید برای ساماندهی کارآمد کوله پشتی خود از آن ها استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چیزی مثل کیسه خواب یا لباس خود را درون آن ها قرار دهید. سپس بند کیسه را تا آنجا که ممکن است هوا بیرون بیاید، ببندید.

این سازمان دهنده ها بصورت آنلاین و در فروشگاه های عرضه محصولات کمپینگ در دسترس هستند. همچنین می توانید از کیسه های پلاستیکی و کیسه های زباله نیز استفاده کنید، اما به اندازه آن ها کارآمد نیستند.

کیسه های فشرده سازی ضد آب هستند، بنابراین یک روش عالی برای محافظت از محتوای کوله پشتی شما و همچنین صرفه جویی در فضا هستند.

برخی از مواردی که معمولاً در کیسه های فشرده سازی جای می گیرند شامل کیسه خواب های حجیم و تعداد زیادی لباس می شود، اما می توانید از یک بسته برای سازماندهی هر آنچه که آورده اید استفاده کنید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۳- مواردی را که برای سفر شما ضروری نیستند را کنار بگذارید. فضا در اکثر سفرها بسیار مهم است، بنابراین از آوردن هر چیزی که می دانید نیازی به آن ندارید، خودداری کنید. در بیشتر موارد، این بدان معناست که بین آنچه را که می خواهید بیاورید و آنچه در واقع به آن نیاز دارید، انتخاب کنید. وسایل بزرگ یا سنگین، از جمله بالش های بزرگ ، وسایل آشپزی فلزی، لباس های اضافی  و لوازم الکترونیکی غیر ضروری را کنار بگذارید.

وسایل خود را طوری انتخاب کنید تا کوله پشتی شما  ۲۰ تا ۳۰ درصد از وزن کل بدن شما، وزن داشته باشد. این محدودیت یک وزن استاندارد برای یک سفر راحت در نظر گرفته می شود. کوله پشتی های سنگین تر برای حمل، انرژی بیشتری مصرف می کنند و ممکن است تعادل شما را از بین ببرند.

میزان کالاهای مصرفی شما از سفری  به سفر دیگر متفاوت است. برای مثال اگر می خواهید با وسیله نقلیه خود به سفر بروید، می توانید وسایل اضافی را در آن قرار دهید. در غیر این صورت، تا حد امکان لوازم مورد نیاز خود را کاهش دهید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۴- کیسه خواب را در زیر کوله پشتی خود قرار دهید. مواردی که حداقل استفاده را از آن ها دارید، متعلق به قسمت پایین کوله شما می باشد. از آنجا که فقط یک بار در شب به کیسه خواب خود نیاز دارید، اول از همه آن را قرار بدهید. در صورت قرار دادن کیسه خواب، پتو و بالش را نیز در پایین قرار دهید.

کیسه خواب و  همچنین وسایل سنگین تری را که در انتهای کوله پشتی قرار می دهید باعث می شود تا به مرکز کمر شما نزدیکتر باشند و به آن فشاری وارد نکنند.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۵- سنگین ترین وسایل را در مرکز کوله پشتی خود قرار دهید. وسایل سنگین را در مرکز قرار دهید تا پایداری شما افزایش یابد. از اجزای چادر یا پناهگاه خود شروع کنید، سپس به سمت وسایل آشپزی خود بروید. مواد غذایی سبک تر بوده و در طول روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین آن ها را در بالای وسایل آشپزی قرار دهید. این موارد را فشرده نگه دارید تا در حین راه رفتن شما را به سمت عقب نکشند.

برای صرفه جویی در فضای مصرفی، وسایل را تا حد امکان ترکیب کنید. به عنوان مثال ، قوطی های آب معدنی را درون ظرف ها قرار دهید. وسایل و مواد غذایی خود را درون کیسه های فشرده سازی قرار دهید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۶- لباس و وسایل اضافی را در دو طرف کوله پشتی خود قرار دهید. موارد باقیمانده را تقسیم کنید تا وزن به طور مساوی در کل کوله پشتی شما توزیع شود. سنگین ترین وسایل را با عنوان ستون قرار دهید و سپس همه چیز را در اطراف آن ها بچینید. فضای باقی مانده را با لباس، فیلترهای آب، لوازم پزشکی و سایر موارد مورد نیاز یک بار مصرف پر کنید.

به عنوان مثال، لباس ها را در یک کیسه قرار دهید، سپس آن ها را در پشت وسایل آشپزخانه خود قرار دهید. کیسه لباس مانع از جابه جایی وسایل آشپزخانه سنگین، در هنگام حرکت می شود.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۷- وسایل ضروری مانند اسپری و کرم ضد آفتاب را در قسمت بالای کوله پشتی قرار دهید. بسیاری از کوله پشتی ها دارای محفظه هایی در قسمت بالا هستند. از این مکان برای موارد کوچک اما مهمی که در طول سفر برای دسترسی سریع لازم است، استفاده کنید. علاوه بر لوازم پزشکی، این مکان برای چاقوهای کوچک، چراغ قوه، نقشه ها، قطب نما و کلاه بسیار مناسب می باشد.

وسایل با ارزش را در اینجا نگه دارید تا مانع از  آسیب دیدن آن ها وقتی که در جاهای دیگر کوله قرار دارند شود.

فضای بالای برای دسترسی به لباس های اضافی نیز بسیار عالی است. به عنوان مثال ، اگر گمان می کنید به لباس اضافی احتیاج دارید، یک ژاکت بارانی را در آن جا قرار دهید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۸- برای جدا کردن ملزومات بزرگتر از کیف و حلقه های خارجی استفاده کنید. بیشتر کوله پشتی ها دارای چندین محفظه و حلقه خارجی هستند. این نقاط را برای مواردی که انتظار می رود در طول روز از آن ها استفاده کنید، مانند چراغ قوه های بزرگ، چاقوها و دوربین ها، قرار بدهید. یک بطری آب را به یک حلقه  آویزان کنید و مقداری میان وعده را در یکی از محفظه ها نگه دارید.

برخی از کوله پشتی ها مکانی برای چادر یا پناهگاه شما به صورت افقی در زیر خود دارند. اگر این گزینه را در اختیار دارید، از آن استفاده کنید تا فضای داخل کوله خود را افزایش دهید.

محفظه های ذخیره سازی اضافی همچنین مکان خوبی برای مواردی هستند که خیس می شوند مانند ژاکت باران یا فیلتر آب. آن ها را در آنجا قرار دهید تا از ریختن آب بر روی سایر وسایل خود جلوگیری کنید.

انتخاب وسایل برای بسته بندی

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۱- یک چادر یا یک سرپناه برای کمپ کردن تهیه کنید. چادر یا پناهگاه خود را با توجه به فصل و تعداد افرادی که برای پوشش دادن نیاز دارید انتخاب کنید. یک چادر ۳ فصل معمولاً برای اکثر سفرها مناسب است، اما برای سفرهای زمستانی آن را به یک چادر ۴ فصل ارتقا دهید. اندازه چادر را  طوری انتخاب نمایید که با ویژگی ها و فضای محیط تعادل داشته باشد. از طرف دیگر، اگر بدون چادر می روید، برزنت، طناب و داربست به همراه داشته باشید.

شرایط استراحتگاه را در خاطر داشته باشید. راه اندازی یک پناهگاه سبک با داربست و طناب در هوای گرم و در مناطق جنگلی خوب است. چادرها تقریباً در همه شرایط مفید هستند.

اگر یک چادر بزرگ یا سرپناهی برای چند نفر آورده اید، می توانید وزن آن را بین افراد حمل کننده وسایل تقسیم کنید. به عنوان مثال، میله های چادر را برداشته و آن ها را به افراد مختلف گروه خود تحویل دهید.

اگر به استراحتگاه می روید، آوردن چادر خانوادگی سنگین تر معمولاً مشکلی نخواهد داشت ولی برای مسافت های طولانی تر، چادرهای سبک تر را برای کاهش وزن انتخاب کنید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۲- کیسه خواب را متناسب با آب و هوای محل کمپ انتخاب کنید. کیسه های خواب مانند چادرها مدل های مختلف و زیادی دارند که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. کیسه های خواب معمولی ۳ فصل معمولاً برای اکثر سفرها مناسب هستند، اما کیسه های تابستانی و زمستانی نیز در بازار موجود می باشد. علاوه بر این، کیسه ها با مواد مختلفی ساخته می شوند که می تواند بر راحتی شما در طول سفر تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، کیسه های پشمی گرم هستند اما به آرامی خشک می شوند. کیسه های مصنوعی دارای عایق بندی هستند اما خیلی سریع خشک می شوند و ممکن است فقط انتخاب مناسبی برای سفرهای تابستانی و بارانی باشند.

همچنین در صورت نیاز  و برای تکمیل کیسه خواب، پتو و بالش را به همراه داشته باشید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۳- اجاق و سایر وسایل آشپزی را انتخاب کنید. اجاق و چوب گزینه هایی برای تهیه غذا در سفر هستند. برای سوخت اجاق می توانید به دنبال چوب باشید، اما برای کار کردن اجاق باید سوخت بیاورید. کبریت برای روشن کردن اجاق گاز و یا هرگونه آتشی ضروری است. تعداد کمی قابلمه، فنجان، بشقاب و سایر وسایل آشپزی را برای صرفه جویی در وزن حمل کنید.

بسیاری از استراحتگاه های تجاری مکان هایی برای روشن کردن آتش دارند، بنابراین ممکن است نیازی به اجاق نداشته باشید. اجاق ها برای مسافرت هایی که در بیابان هستند یا اگر قصد پیاده روی دارید، بسیار مفید هستند.

شما معمولاً نیازی به تهیه وسایل آشپزی زیادی ندارید. برای یک سفر متوسط، یک قابلمه و ماهی تابه اغلب کافی است. یک قاشق و یک چاقو را برای هر نفر بسته بندی کنید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۴- حداقل یک دست لباس اضافی برای محافظت در برابر آب و هوا بردارید. هنگام سفر یک ست لباس بپوشید و یک ست دیگر نیز با خود ببرید. اطمینان حاصل کنید که لباس انتخاب شده برای هوا مناسب است. بسته به شرایط موردنظر، موارد اضافی مانند لباس شنا، ژاکت بارانی، دستکش و کلاه را به همراه داشته باشید.

اگر قصد دارید پیاده روی زیادی انجام دهید، یک جفت کفش مناسب برای پیاده روی داشته باشید.

موادی برای خشک کردن سریع و گرم کردن مانند پلی استر و پشم برای بیشتر سفرهای طولانی ایده آل هستند. لباس های معمولی و روزمره خود را فقط در صورت ماندن در محل کمپ با خود ببرید.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۵- برای سفر خود مقدار زیادی غذا و آب بیاورید. برنامه ریزی کنید تا وعده های غذایی ساده ای را تهیه کنید به صورتی که تهیه آن ها در فضای باز آسان باشد. مواردی مانند نان، کره بادام زمینی، گردو و پنیر خوب هستند، اندازه تنقلات مهم نیست. غذاهای کم آب و کنسروها از آن جا که فاسد نمی شوند، معمولاً خوب هستند، اما وزن اضافه شده به کوله خود را کنترل کنید. همچنین،  بطری های اضافی آب را برای هر نفر بسته بندی کنید.

برای سفرهای کوتاه و بدون پیاده روی زیاد، سعی کنید خنک کننده همراه خود داشته باشید. این امر امکان پخت و پز با تخم مرغ، گوشت و میوه های یخ زده را به شما می دهد.

اگر زیاد پیاده روی می کنید، یک سیستم تصفیه آب را در نظر بگیرید تا همیشه راهی برای به دست آوردن آب شیرین داشته باشید.

اگر قصد دارید حیوان خانگی مانند سگ و گربه را همراه خود ببرید، غذایشان را فراموش نکنید!

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۶- موارد  سرگرم کننده را بردارید تا در استراحتگاه مشغول باشید. بازی های کارتی زیادی برای  سفرهای کمپینگی وجود دارد. همچنین ممکن است بخواهید کتاب، بازی های تخته ای، تجهیزات ورزشی و سایر مواردی که حمل آن ها آسان است را با خود ببرید. محل کمپ خود را بررسی کنید و با توجه به وزن موارد سرگرم کننده، می توانید آن ها را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید در نزدیکی آب باشید بردن یک کایاک یا وسایل ماهیگیری سبک وزن را در نظر بگیرید.

در اکثر موارد از آوردن لوازم الکترونیکی خودداری کنید. شما اغلب مکانی پیدا نمی کنید که آن ها را شارژ کنید، بنابراین در کوله شما به یک وزن مرده تبدیل می شوند.

نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ

۷- لوازم پزشکی و ملزومات ناوبری را در کوله خود قرار دهید. بقیه کوله خود را به موارد ضروری اختصاص دهید. مراحل آماده سازی برای سفر تا زمانی که یک جعبه کمک های اولیه نباشد کامل نمی شود. موارد بهداشتی مانند صابون، مسواک و خمیر دندان و همچنین محافظ هایی مانند اسپری و کرم ضد آفتاب را در آن قرار دهید. همچنین، نقشه ها، قطب نما و هر چیز دیگری که برای جهت یابی نیاز دارید را بسته بندی کنید.

یک جعبه کمک های اولیه شامل مواردی مانند بانداژ، ضد عفونی کننده و یک سوزن دوخت است. به یاد داشته باشید که دارویی را که مصرف می کنید، به همراه داشته باشید.

دستگاه های GPS و تلفن های همراه مناسب هستند، اما به یاد داشته باشید که ممکن است در بعضی مکان ها کار نکنند. ولی آن ها را برای موارد اضطراری پیش خود نگه دارید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
پست قبلی چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟
پست بعدی نحوه خرید یک چمدان

دیدگاهتان را بنویسید