امتیاز این مطلب
  • 3.50 / 5 5
(2 votes)

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

می تواند کمی گیج کننده باشد، اگر تا الان ترکیبی را بر روی قفل چمدان تنظیم نکرده اید. بهترین راه حل برای  شما این است که کتابچه راهنما را که همراه آن است بخوانید یا قفل خاص خود را در اینترنت جستجو کنید، زیرا هر قفل می تواند کمی متفاوت باشد. با این حال ، اکثر قفل ها بر روی همان اصول اساسی کار می کنند، به طور کلی با استفاده از دکمه تنظیم مجدد، تنظیم مجدد اهرم یا تنظیم مجدد بازو.

تغییر رمز با دکمه تنظیم مجدد

تغییر رمز با دکمه تنظیم مجدد

۱- ابتدا قفل را باز کنید. بیشتر اوقات، قبل از اینکه بتوانید ترکیب را به چیز دیگری تغییر دهید، قفل شما باید روی ترکیب صحیح باشد. ترکیب اعداد صحیح را قرار داده و مطمئن شوید که چمدان باز می شود.

اگر چمدانتان را تازه خریده اید و نو می باشد،احتمالاً رمز آن سه تا صفر  ” ۰۰۰ “ است.

تغییر رمز با دکمه تنظیم مجدد

۲- دکمه تنظیم مجدد را پیدا کنید. اغلب، قفل روی چمدان یک دکمه تنظیم مجدد ریز و کوچک در قسمت پایین یا طرف قفل خواهد داشت. برای فشار دادن دکمه به داخل و شروع روند تنظیم مجدد، ممکن است  قلم یا مداد نیاز داشته باشید.

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۳- ترکیب جدید خود را قرار دهید. هنگام فشار دادن دکمه تنظیم مجدد، ترکیب جدید خود را در قفل وارد نمایید. آن را بر اساس هر آنچه دوست دارید تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که این ترکیبی است که می توانید به خاطر بسپارید. در اینجا رمز بصورت عدد ” ۴۷۹ ” قرار داده شده است.

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۴- دکمه را رها کنید. وقتی کارتان تمام شد، دکمه را رها کنید تا قفل بر روی اعداد جدید تنظیم شود. به یاد داشته باشید که شماره ها را به سمت ترکیب دیگری جا به جا کنید تا رمز انتخاب شده شما برای باز کردن چمدان مشخص نباشد.

قرار دادن رمز جدید روی قفل با یک اهرم

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۱- اهرم را پیدا کنید. اهرم ممکن است در داخل چمدان باشد. همچنین ممکن است که در خارج و در نزدیکی چرخ های ترکیبی باشد. در هر صورت، باید قفل آن را باز کنید و زیپ را آزاد نمایید.

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۲- اهرم را روی موقعیت تنظیم مجدد بکشید. برای تغییر ترکیب، اهرم باید در تنظیم قفل باشد. معمولاً، شما فقط اهرم را به حالت دوم می کشید.

قرار دادن رمز جدید در قفل با یک اهرم

۳- ترکیب را تغییر دهید. ترکیب جدید خود را بر روی قفل وارد نمایید. اطمینان حاصل کنید که این ترکیب عددی چیزی است که شما به خاطر خواهید آورد و چرخ ها را با ترکیب مناسب تنظیم کنید. هر چرخ را به عدد مورد نظر خود بچرخانید. در اینجا رمز قفل عدد ” ۴۷۹ ” قرار داده شده است.

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۴- قفل را با عوض کردن اعداد ایمن کنید. اهرم را به حالت اول فشار دهید. بررسی کنید که قفل را بطور صحیح با تصادفی کردن اعداد تنظیم کرده اید و سپس ترکیبی را که تازه تنظیم کرده اید، قرار دهید تا باز شود. پس از اینکه قفل دوباره باز شد، دوباره شماره ها را عوض کنید تا مراحل قفل چمدان تمام شود.

تغییر رمز روی قفل خارجی

تغییر رمز روی قفل خارجی

۱- قلاب را رها کنید. ابتدا قفل باید قفل شود. قفل را بر روی کد مناسب تنظیم کنید، در صورت استفاده برای اولین بار، رمز قفل بصورت  ” ۰۰۰ ” می باشد، برای آزاد کردن آن، این قلاب را بگیرید.

تغییر رمز روی قفل خارجی

۲- قلاب را ۹۰ درجه چرخانده و آن را به سمت پایین فشار دهید. نحوه چرخاندن و فشار دادن قلاب بستگی به قفل شما دارد. با حرکت ۹۰ درجه از حالت قفل شده شروع کنید. روی قلاب را فشار داده و از حالت قفل شده تا ۱۸۰ درجه حرکت دهید.

اگر این حرکت آن را مجدداً تنظیم نکرد، ابتدا سعی کنید ۱۸۰ درجه حرکت کرده، فشار دهید و به ۹۰ درجه برگردید. تا زمانی که ترکیب جدیدی را ایجاد نکنید شما نمی دانید که تنظیم مجدد شده است یا خیر.

تغییر رمز روی قفل خارجی

۳- شماره رمز را مجدداً تنظیم کنید. اگر اعداد بر روی قفل با چرخ حرکت می کنند، آن ها را همچنان به سمت ترکیب جدید برگردانید. اگر دارای شماره های بزرگ است، آن را بر روی ترکیب جدید خود قرار دهید.

نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان

۴- قلاب را به حالت اولیه برگردانید. پس از انتخاب ترکیب و رمز جدید، قلاب را به حالت قفل برگردانید. بررسی کنید که آیا ترکیب جدید بر روی قفل شما کار می کند یا خیر.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
پست قبلی انتخاب چمدان مناسب برای سفر
پست بعدی چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم

دیدگاهتان را بنویسید