امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ

به دنبال کوله پشتی جدید برای لپ تاپ خود هستید؟ اگر شما به دنبال فناوری هستید و یک لپ تاپ ۱۷ اینچی دارید، می دانید که پیدا کردن و خرید کوله پشتی مناسب و متناسب با لپ تاپ فوق العاده بزرگ شما چقدر سخت است. ما این را خوب می دانیم، باور کنید به همین دلیل است که در مقاله ” راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ ” در مورد انواع مختلف کوله پشتی لپ تاپ به شما می گوییم، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر است.

مرحله ۱: بیابید که چه نوع کوله پشتی لپ تاپی مورد نیاز شماست

راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ

نوع ۱: برای استفاده روزمره ( رفت و آمد با ماشین یا حمل و نقل عمومی )
اگر از کوله پشتی برای مصارف روزمره استفاده می کنید و از طریق وسایل نقلیه عمومی یا اتومبیل شخصی تردد می کنید به دنبال خرید کوله پشتی لپ تاپ ” office ” یا ” business ” باشید. این نوع کوله پشتی ها باریک تر هستند، دارای محفظه اصلی کمتری می باشند، جیب و محفظه زیادی برای سازماندهی اقلام کوچک دارند. البته، اکثر آن ها ضد آب نیستند ولی در صورت خالی بودن کوله پشتی، شکل خود را حفظ می کنند، زیرا بسیاری از افراد کوله پشتی را نیمه خالی حمل می کنند.

نوع ۲: برای استفاده روزمره ( رفت و آمد با دوچرخه یا موتور )
در اصل این نوع کوله پشتی ها مانند نوع اول می باشند، اما ضد آب یا ضد بخار هستند. بسیاری از افراد، از جمله خود ما دوست داریم با یک دوچرخه یا موتور رفت و آمد کنیم و به محل کار برویم، ولی ممکن است در باران سبک یا شدید گرفتار شویم. هیچ کوله پشتی ای واقعاً ضد آب نیست، به همین دلیل توصیه می کنیم از یک کاور  کاملاً ضد آب نیز استفاده کنید، حتی اگر سازنده بگوید کوله پشتی ضد آب است.

نوع ۳: برای مسافرت و استفاده روزمره
اگر شما یک دیجیتال نومد ( Digital Nomad ) هستید، این احتمال وجود دارد که علاوه بر کار با لپ تاپ و اینترنت در اماکن عمومی یا کافه ها، مسافرت های زیادی نیز داشته باشید. بنابراین به یک کوله پشتی نیاز خواهید داشت که هم برای استفاده روزمره و هم برای سفر مناسب باشد. این نوع کوله پشتی ها معمولاً دارای محفظه های لپ تاپ، همراه با قفل تأیید شده TSA هستند. بنابراین دیگر لازم نیست نگران امنیت لپ تاپ خود در فرودگاه یا ترمینال باشید. همچنین، این کوله پشتی ها برای حمل با اتومبیل شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی مناسب هستند. محفظه اصلی بسیار جادار خواهد بود، اما برای اقلام روزمره  تعداد کمی جیب و محفظه پیدا خواهید کرد.

دیجیتال نومد ( Digital Nomad )  به کسی که زندگی اش در سفر می‌ گذرد، همیشه در سفر است و عملاً جای ثابتی مانند خانه برای زندگی ندارد و از طریق دورکاری به وسیله اینترنت و تکنولوژی کسب درآمد می‌ کند، گفته می شود.

نوع ۴: فقط برای مسافرت
کوله پشتی های لپ تاپی که بیشتر برای مسافرت در نظر گرفته می شوند، معمولاً تأکید کمتری روی محفظه لپ تاپ و تأکید بیشتری بر محفظه اصلی دارند. اغلب اوقات، محفظه لپ تاپ کوچکتری خواهند داشت. کوله پشتی ها کاملاً ضد آب خواهند بود و  محفظه اصلی بسیار جادار است. به طور کلی کوله پشتی کمی بزرگتر از نوع های دیگر خواهد بود، اما در عین حال متناسب با اندازه های استاندارد است. آن ها همچنین از مواد با دوام تری ساخته می شوند و برای سازماندهی اقلام روزمره جیب و محفظه های کمتری دارند.

مرحله ۲: مشخص کنید چه کوله پشتی ای را باید بخرید

راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ

اگر قصد دارید از کوله پشتی فقط برای استفاده روزمره استفاده کنید و نه برای مسافرت، اندازه آن اهمیتی ندارد. اما اگر قصد سفر دارید، کوله پشتی شما نیاز به اندازه خاصی دارد. اگر از کوله پشتی علاوه بر حمل، به عنوان یک کالای شخصی استفاده می کنید، باید زیر صندلی هواپیما نیز قرار بگیرد و ابعاد آن کمتر از ۸  × ۱۴ × ۱۸ اینچ باشد.

با این حال، اگر از کوله پشتی خود فقط به عنوان یک وسیله حمل استفاده می کنید، برای قرار گرفتن در محفظه های بار، ابعاد آن باید کمتر از ۹ × ۱۴ × ۲۲ اینچ باشد.

این محدودیت های اندازه را  می توان خیلی جدی نگرفت، زیرا کوله پشتی ها برخلاف چمدان ها سفت و سخت نیستند. این بدان معنی است که اگر خیلی پر نشده باشند، می توانید آن ها را کمی فشار دهید تا مطابق با نیازهای هواپیمایی باشند. می توانید یک کوله پشتی را که یک یا دو اینچ بالاتر از سایز مجاز است بخرید و باز هم از آن استفاده کنید.

به شخصه، ما از کوله پشتی لپ تاپ خودمان علاوه بر حمل، به عنوان یک کالای شخصی نیز استفاده می کنیم. کوله پشتی لپ تاپی که ما برای تعطیلات از آن استفاده می کنیم یک شیار در پشت دارد که به راحتی بر روی دسته چمدان قرار می گیردو برای فضاهای تنگ مانند مترو و قطار بسیار مناسب است.

مرحله ۳: موارد دیگری که باید قبل از خرید کوله پشتی های لپ تاپ ۱۷ اینچی به دنبال آن باشید

راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ

از چه موادی ساخته شده است؟ باید کوله پشتی ای پیدا کنید که از مواد بادوام ساخته شده باشد. در اینجا با دوام ترین پارچه های کوله پشتی، از با دوام ترین تا کمترین دوام رتبه بندی شده اند: نایلون های بالستیک، بوم، کوردورا نایلون، نایلون، پلی استر بالستیک، پلی استر. بسیاری از برندها از مواد مختلف و نوآورانه استفاده می کنند، مانند پارچه دوبی پیچ خورده، مخلوط پارچه های آکسفورد یا وینیلون اف. سخت است که بگویید کدام یک از بقیه بهتر است، اما در بین رایج ترین مواد مورد استفاده، نایلون همیشه از پلی استر بهتر خواهد بود.

آیا آب دافع است؟ بیشتر کوله پشتی های لپ تاپ با روکش های ضد آب پوشانده شده اند یا دارای زیپ های مقاوم در برابر آب هستند، اما هیچ یک از آن ها کاملاً ضد آب نیستند. اگر سازنده می گوید کوله ضد آب است، به این معنی است که در باران سبک فوراً خیس نمی شود. اگر کوله پشتی ضد آب می خواهید، پیشنهاد می کنیم از یک کاور کوله پشتی کاملاً ضد آب استفاده کنید.

آیا فضای محفظه اصلی کافی است؟ اگر مسافرت می کنید یا ناهار خود را به مطب می برید، به فضای زیادی نیاز دارید تا جادار باشد.

آیا با جیب های کافی برای سازماندهی اقلام همراه است؟ اگر برای مصرف روزانه به خرید کوله پشتی لپ تاپ می روید، پیشنهاد می کنیم یک کوله پشتی با تعداد زیادی جیب و محفظه برای سازماندهی همه شارژرها و سایر موارد کوچکتر پیدا کنید.

آیا توسط یک برند معتبر ساخته شده است؟ اگرچه همیشه درست نیست، اما به طور کلی، برندهای معتبر در مقایسه با برندهای تولید چین دوام بیشتری دارند. برندهای مشهور کوله پشتی شامل سوئیس گیر ( SWISS GEAR )،  نورث فیس ( The North Face )، روباه قطبی ( FJALL RANEN )، جان اسپورت ( JanSport ) و چند مورد دیگر هستند.

آیا کوله هنگام خالی بودن شکل خود را حفظ می کند؟ به شخصه وقتی کوله پشتی در صورت خالی بودن شکل خود را از دست بدهد، از آن متنفریم. بعضی اوقات ما می خواهیم که فقط یک لپ تاپ را با کوله پشتی حمل کنیم ولی هنوز هم می خواهیم ظاهر کوله خوب به نظر برسد و خمیده نشود. به همین دلیل مهم است که باید کوله ای را پیدا کنید که شکل آن در صورت خالی بودن نیز حفظ بشود.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
برچسب ها:,
پست قبلی میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند
پست بعدی چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید