امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

تمیز کردن کیف پول چرم

کیف های پول چیزهایی هستند که هر روز آن ها را حمل می کنیم، اما بسیاری از مردم نمی دانند که هنگام کثیف بودن باید آن ها را تمیز کنند. اگر کیف پول چرمی دارید که در استفاده روزمره لکه دار شده و یا کثیف است، می توانید از یک پاک کننده چرم مایع برای پاک کردن یا صابون زین برای تمیز کردن عمیق تر استفاده کنید. هر وقت کار تمیز کردن کیف خود را تمام کردید، از نرم کننده استفاده کنید تا کیف پول شما بدرخشد!

با استفاده از پاک کننده چرم

تمیز کردن کیف پول چرم

۱- یک پاک کننده چرمی را روی کیف خود اسپری کنید. قبل از اسپری کردن اسپری پاک کننده چرم را تکان دهید. کیف خود را روی یک میز و در جلوی خود به صورت صاف قرار دهید. حدود ۲ بار اسپری تمیزکننده چرم را روی یک کیف پول تاشو و ۳ بار روی یک کیف بزرگتر اسپری کنید. بگذارید پاک کننده حدود ۳۰ ثانیه روی چرم باقی بماند.

قبل از شروع به تمیز کردن، کیف پول خود را کاملاً خالی کنید.

پاک کننده چرم را می توان به راحتی از فروشگاه ها خریداری کرد.

تمیز کردن کیف پول چرم

۲- مواد اسپری شده را با یک مسواک، محکم بر روی سطح چرم بکشید. در حلقه‌های دایره ای کوچک کار کنید تا پاک کننده درون چروک های چرم نیز وارد شود. به تمیز کردن چرم ادامه دهید تا زمانی که بر روی کیف پول تان تمیزی محسوسی احساس شود. هنگامی که یک طرف کیف را تمام کردید، آن را بچرخانید و بر روی طرف دیگر مسواک را بکشید.

بیش از حد به درزها فشار نیاورید وگرنه در حین تمیز کردن آن ها، ممکن است از بین بروند و یا پاره شوند.

تمیز کردن کیف پول چرم

۳- داخل کیف پول خود را با یک پارچه و پاک کننده چرم تمیز کنید. اسپری پاک کننده چرمی را روی گوشه یک پارچه تمیز و نرم اسپری کنید. پاک کننده را در هر یک از شکاف ها و جیب ها اسپری کنید تا زمانی که باعث ایجاد تمیزی شود.

اگر قسمت داخلی کیف شما دارای آستر است، می توانید برای تمیز کردن قسمت داخلی فقط از یک پارچه مرطوب استفاده نمایید.

تمیز کردن کیف پول چرم

۴- پاک کننده را از کیف پول با پارچه ای تمیز، پاک کنید. پس از تمیز کردن کیف، از یک پارچه نخی تمیز برای پاک کردن چرم استفاده کنید. هنگام پاک کردن پاک کننده، ملایم باشید تا صدمه ای به کیف پول شما وارد نشود. هنگامی که همه لکه های قابل مشاهده را پاک کردید، برای آخرین بار حوله تمیزی را به دور کیف بپیچانید تا هرگونه پاک کننده باقیمانده از چروک های چرم را پاک کند.

از هیچ نوع پارچه ساینده و زبری برای تمیز کردن چرم خود استفاده نکنید، زیرا می تواند بر روی کیف پول خراش ایجاد کند و آن را دچار آسیب دیدگی کند.

تمیز کردن کیف پول چرم

۵- بگذارید کیف پول برای یک شب هوا بخورد و کاملاً خشک شود. کیف خود را در فضای خشک و خنک و در معرض نور مستقیم آفتاب بگذارید. یک شب یا حداقل ۱۰ ساعت بگذارید بماند تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن کیف، می توانید وسایل خود را داخل آن قرار داده و دوباره از آن استفاده نمایید.

هرگز کیف پول خود را در خشک کن یا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا ممکن است چرم جمع یا خرد بشود.

تمیز کردن عمیق کیف پول با صابون زین

تمیز کردن کیف پول چرم

۱- ابتدا چرم را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. یک پارچه نخی نرم را با آب گرم مرطوب کنید و آن را کاملاً بپیچانید تا از آب خالی شود. هرگونه آلودگی و زباله اضافی را از روی سطح کیف پول خود پاک کنید، به محض شروع به استفاده از صابون زین، تمیز شدن عمیق صورت گیرد.

قبل از تمیز کردن حتماً همه چیز را از کیف خود خارج کنید.

هیچ آبی را نگذارید  روی سطح کیف پول باقی بماند، زیرا این امر باعث ترک خوردگی یا تغییر شکل چرم می شود.

تمیز کردن کیف پول چرم

۲- مقدار کمی صابون زین را بر روی پارچه بمالید. صابون زین برای تمیز کردن هر نوع چرمی استفاده می شود. قوطی صابون زین را باز کنید و  مقدار کمی از آن را به گوشه پارچه بمالید.

صابون زین را می توان بصورت آنلاین یا از فروشگاه های زنجیره ای به راحتی خریداری کرد.

تمیز کردن کیف پول چرم

۳- کیف پول خود را در امتداد چرم تمیز کنید. بعد از اینکه پارچه را به صابون زین آغشته کردید، آن را بر تمام سطح چرم و چین و چروک های آن بکشید. وقتی صابون را بر روی کیف می کشید، خاک و کثیفی بر روی پارچه می چسبد. صابون را روی چرم بکشید تا زمانی که دیگر هیچ گونه لک باقی مانده ای را بلند نکند.

مراقب درزهای روی کیف خود باشید تا هنگام تمیز کردن آن ها، دچار پوسیدگی یا ترک نشوند.

فراموش نکنید که صابون را در قسمت داخلی کیف پول خود نیز بکشید تا کاملاً تمیز شود.

تمیز کردن کیف پول چرم

۴- لکه های عمیق را با یک گوش پاک کن با حرکت دایره ای تمیز کنید. انتهای یک گوش پاک کن نخی را به صابون زین آغشته کرده و سپس در حلقه های کوچک و متمرکز، آن را درون لکه ها بزنید. اگر یک انتهای گوش پاک کن آلوده شد، از سر دیگر آن  استفاده کنید.

وقتی صابون را به همه جای چرم کشیدید، در انتها آن را با یک پارچه تمیز، پاک کنید.

تمیز کردن کیف پول چرم

۵- کیف پول را با یک حوله خشک بپیچید و بگذارید ۱۰ ساعت در این حالت بماند. کیف خود را روی یک حوله دستی که کمی بزرگتر از آن است قرار دهید. حوله را دور کیف پول ببندید تا کاملاً پوشانده شود. حوله را به آرامی فشار دهید تا مقداری آب جذب شود و سپس بگذارید ۱۰ ساعت در یک جای خنک خشک شود.

کیف پول را حتی اگر با حوله پیچیده اید، آن را از گرمای مستقیم خارج کنید.

براق و نرم کردن کیف پول چرمی شما

تمیز کردن کیف پول چرم

۱- گوشه یک پارچه نخی نرم را به نرم کننده چرم آغشته کنید. از نرم کننده چرم برای مرطوب کردن چرم استفاده می شود. درب قوطی نرم کننده را باز کنید و لبه پارچه تمیز کننده خود را به آن آغشته کنید. پارچه را با یک لایه سبک از نرم کننده چرم بپوشانید و مقدار اضافی را به داخل قوطی برگردانید.

نرم کننده چرم را می توان به صورت آنلاین یا از فروشگاه های زنجیره ای به راحتی خریداری کرد.

اگر کیف پول جیر دارید، از نرم کننده ای که مخصوص جیر است، استفاده کنید.

تمیز کردن کیف پول چرم

۲-  نرم کننده چرم را بصورت دایره ای بر روی کیف پول بکشید. پارچه را بین انگشتان خود بچسبانید و نرم کننده را بر روی کیف پول مالش دهید. حوله را بصورت متمرکز بر روی تمام سطح کیف بچرخانید. با رفتن دو یا چند باره به همه سطوح، سطح کیف را به طور مساوی بپوشانید.

با استفاده از نرم کننده ممکن است رنگ چرم شما کمی تیره تر به نظر برسد. اما این تغییر رنگ کلی و دائمی نخواهد داد.

تمیز کردن کیف پول چرم

۳-  کیف پول را با یک پارچه تمیز و خشک تا زمانی که درخشش داشته باشد،جلا دهید. از پارچه ای متفاوت با پارچه ای که برای نرم کننده چرم استفاده کردید، استفاده نمایید. به محض اینکه کار نرم کردن چرم را تمام کردید، در حالی که پارچه را بر روی چرم می کشید، روی حوله فشار بیاورید. همچنان پارچه را بر روی کیف پول خود بکشید تا اینکه براق شود.

کیف پول خود را هر ۴ تا ۶ ماه یکبار با نرم کننده تمیز کنید تا به حفظ کیفیت چرم کمک کرده و عمر کیف پول شما طولانی تر شود.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
پست قبلی چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟
پست بعدی نحوه سازماندهی یک کیف پول

دیدگاهتان را بنویسید