امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس

دلسی پاریس ( Delsey Paris )، همانطور که از نامش پیداست، از سرزمین باگت و شراب، یعنی فرانسه سرچشمه می گیرد. آن ها به عنوان تولید کننده لوازم مسافرتی با کیفیت خوب و قابل اعتماد شناخته شده اند. در حقیقت، آن ها سومین برند محبوب چمدان در سطح جهان، درست پشت سر  سامسونایت ( Samsonite ) هستند. در بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس ( Delsey Paris )، خواهیم دانست که چمدان های آن ها چقدر بادوام است، مشتریان این برند چقدر از آن راضی هستند، به ویژگی ها و شرایط ضمانت آن ها نگاهی می اندازیم و آن ها را با برندهای مشابه مقایسه خواهیم کرد. همه برای پیدا کردن اینکه آیا دلسی پاریس ( Delsey Paris ) انتخاب کاملی است یا نه.

در مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ میلادی، برند دلسی ( Delsey ) از بین ۱۰۰ امتیاز ممکن ۸۳ امتیاز را کسب کرده است و در رتبه ششم جدول بررسی و رتبه بندی برندهای چمدان جای گرفته است. در محدوده قیمت متوسط، پنج رقیب قابل مقایسه وجود دارد، از جمله : چستر ( Chester ) 91 امتیاز، تراول پرو ( Travelpro ) 90 امتیاز، سامسونایت ( Samsonite ) 85 امتیاز، ریکاردو بورلی هیلز ( Ricardo Beverly Hills ) 82 امتیاز، تراولرز چویس ( Traveler’s Choice ) 82 امتیاز.

در اینجا، شما می توانید یک نمای کلی از آنچه که این ۸۳ امتیاز از آن ها تشکیل شده است را مشاهده نمایید. ما در مورد هر بخش به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت و اینکه چگونه این برند هر یک از این امتیازات را کسب کرده است.

دلسی ( DELSEY ) 83 امتیاز

نکات مثبت

دوام. برند دلسی ( Delsey ) چمدان های قابل اعتماد می سازد، مناسب برای سفرهای متعدد و همچنین تفریحی. حتی مسافران سفرهای متعدد نیز می توانند انتظار داشته باشند که دوام چمدان هایشان حداقل سه تا پنج سال طول بکشد. در دوام، این برند تا حدودی با سامسونایت ( Samsonite ) قابل مقایسه است اما به اندازه برند  تراول پرو ( Travelpro ) قوی  نیستند.

رضایت مشتریان. دلسی ( Delsey ) یک پایگاه مشتریان وفادار دارد که ده ها سال است در کنار آن ها هستند. ما برندهای زیادی را می شناسیم که در طول سال ها بدتر شده اند و افت داشته اند، اما به نظر می رسد که وضعیت برای برند دلسی پاریس ( Delsey Paris ) این چنین نیست.

طراحی فرانسوی خوش رنگ. اگر با چمدان های دلسی پاریس ( Delsey Paris ) تصمیم به سفر گرفته اید، خیلی سخت نیست که چمدان خود را بر روی غلتک چمدان فرودگاه از میان چمدان های دیگر بیابید. این امر به این دلیل است که دلسی دارای یک طراحی فرانسوی بسیار منحصر به فرد است.

نکات منفی

گزینه های ضمانت “بدون نگرانی” وجود ندارند. ضمانت پیش فرض دلسی ( Delsey ) فقط نواقص ساخت را پوشش می دهد. برخی از برندها شروع به ارائه ضمانت های بدون نگرانی برای مدل های پریمیوم خود کرده اند که اساساً کلیه صدمات را حتی صدمات از طریق خطوط هوایی را پوشش می دهد. متأسفانه، دلسی ( Delsey ) این گزینه را ارائه نمی دهد.

در مدل های مقرون به صرفه ، ویژگی های بسته بندی می تواند بهتر باشد. در ابتدایی ترین مدل ها، در محفظه اصلی تنها چند جیب و تسمه های فشرده سازی تعبیه شده است که از ملزومات هر چمدانی هستند. برخی برندهای دیگر مانند ریکاردو یا سامسونایت گزینه های بسته بندی بهتری را ارائه می دهند.

نتیجه گیری

دلسی پاریس ( Delsey Paris ) یک برند بسیار محبوب در بین مسافران است و علت آن شیک و خوش ساخت بودن محصولات با قیمت مناسب است.

در محدوده قیمت ۱۰۰ دلار تا ۱۵۰ دلار، می توانیدچمدان های  تراول پرو ( Travelpro )،  سامسونایت ( Samsonite ) یا دلسی ( DELSEY ) را انتخاب کنید و صادقانه بگوییم شما به هیچ وجه نمی توانید اشتباه کنید. همه آن ها بادوام هستند، شرایط ضمانت مناسب و ویژگی های بسیار خوبی دارند.

اما از این گذشته، دلسی ( DELSEY ) بهترین ظاهر را دارا است، در حالی که از دوام و ویژگی های مشابهی نیز برخوردار است.

دلسی ( DELSEY ) را به کسانی که به  سفرهای تفریحی و تجاری متعدد می روند و به یک چمدان خوب  نیاز دارند توصیه می کنیم، زیرا حتی در موارد استفاده های  متعدد نیز دوام آن به اندازه کافی مناسب است و می توانند حداقل پنج تا ده سال دوام داشته باشد.

بررسی کامل

حقایق کلیدی در مورد دلسی پاریس ( Delsey Paris )

دلسی ( Delsey ) در سال ۱۹۴۶ میلادی تأسیس شد و امیل دلاهیه ( Emile Delahaye ) و برادران سینهاو  ( Seynhaeve brothers ) نیروی کار خود را در هم آمیختند. ( DELahaye به علاوه SEYnhaeve برابر است با DEL-SEY )

در ابتدا، آن ها در حال ساخت کیف های چرمی برای دوربین بودند و به سرعت تبدیل به رهبران بازار در این صنعت شدند. در سال ۱۹۷۰ میلادی آن ها یک بخش کوچکی را برای تولید چمدان تأسیس کردند و تجربه خود در ساخت پلاستیک را در چمدان های سخت ( هارد ) بکار بردند. اولین محصول خط تولید آن ها با نام “Delsey AIRSTYLE” در دهه ۱۹۷۰ میلادی از کارخانه خارج شد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی،  دلسی پاریس ( Delsey Paris ) ۲٪ از سهم بازار جهانی را در اختیار داشت که مقام سوم بین کلیه تولیدکنندگان چمدان است. ( در نمودار زیر ببینید )

بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس

نظرات (۲۵/۳۰)

در این بخش ، مختصراً توضیح می دهیم که مشتریان چقدر خوب یا بد درباره محصولاتشان فکر می کنند. در کل می توان گفت که نظرات مشتریان درباره محصولات این برند بسیار خوب بوده است.

ما چند سیب فاسد پیدا کردیم. به عنوان مثال، بهتر است از چمدان هلیوم ( Helium ) استفاده نکنید، زیرا نظرات بسیار بدی را دریافت کرده است. در مورد مشکل مدل هلیوم باید گفت دلسی زیپ خوب و با کیفیتی را برای این مدل تولید نکرده است و منجر به این شده است که مشتریان زمان زیادی را در مراکز تعمیر سپری کنند.

برخی از مدل ها مانند مجموعه چاتلت ( Chatelet ) و مجموعه Delsey Cruise Lite Fabrics نظرات بسیار خوبی را دریافت کرده اند. البته  فقط این موارد نیستند، بلکه بیشتر از ۸۰ مدل این برند حداقل چهار ستاره از پنج ستاره را دارا هستند.

به همین دلیل ما نمره رضایت مشتری  دلسی پاریس ( Delsey Paris )  را ۲۵ از ۳۰ امتیاز داده ایم.

کیفیت (۱۷/۲۰)

در این بخش، بررسی کردیم که چمدان های دلسی پاریس ( Delsey Paris ) چگونه ساخته شده اند و بر اساس تحقیقات ما، با اطمینان می توان گفت که آن ها برای ماندگاری ساخته شده اند.

استفاده از مواد بادوام برای چمدان های سخت ( هارد )
برای چمدان های سخت ( هارد ) بهترین انتخاب، مواد پلی کربنات است که از ABS یا پلی پروپیلن با دوام تر می باشد. بیشتر چمدان های سخت از پلی کربنات ساخته شده اند. البته با یک استثنا، مجموعه Delsey Lagos از ABS ساخته شده است.

و در مورد چمدان های پارچه ای معمولاً بهتر است جنس نایلونی را انتخاب کنید، زیرا در برابر سایش مقاوم است و عمر طولانی دارد. متأسفانه دلسی برای بیشتر چمدان های پارچه ای خود از پلی استر استفاده می کند که ارزان تر و کم دوام است.

بنابراین توصیه ما این است که به جای چمدان های پارچه ای، چمدان های سخت ( هارد ) دلسی ( DELSEY ) را  خریداری نمایید.

در طول تحقیق درباره میزان رضایت مشتریانشان ما متوجه یک الگوی مشترک شدیم. بسیاری از مردم دهه ها به دلسی وفادار مانده اند، زیرا آن ها می دانند که این برند چمدان های با کیفیتی تولید می کند. اکثر آن ها گفتند که این کیفیت طی سال ها ماندگار بوده و چمدان های سخت ( هارد ) دلسی پاریس ( Delsey Paris ) حدود پنج تا ده سال دوام خواهد آورند.

ویژگی ها (۱۲/۱۵)

بیایید بگوییم که ما، به خصوص از آنچه  دلسی پاریس ( Delsey Paris ) در بسته بندی ویژگی ها در مدل های ارزان قیمت ارائه می دهد، هیجان زده نیستیم. در داخل این مدل ها، معمولاً فقط چند بند جیب و تسمه فشرده سازی پیدا خواهید کرد. این  ها اساسی ترین ویژگی داخلی یک چمدان هستند که تقریباً در هر چمدانی ارزان قیمتی خواهید یافت. فقط مدل های خاص این برند به گزینه های بسته بندی ویژه مجهز هستند که ما بیشتر از آن ها هیجان زده می شویم.

سازمان دهی هوشمند و  محفظه برای لپ تاپ
در چمدان Delsey Helium Aero International، یک جیب لپ تاپ اختصاصی پیدا خواهید کرد، که مخصوصاً برای نسل جدید مفید است. اگر همیشه لپ تاپ، چند شارژر، یک پاوربانک و سایر وسایل الکترونیکی خود را حمل می کنید، جیب های این محصول  زندگی شما را آسانتر می کنند، به خصوص اگر مرتباً  در حال پرواز هستید.

محفظه اختصاصی با یک ماده پر شده محافظت می شود و در آن چند جیب کوچک فشرده تعبیه شده است. این نه تنها برای لوازم الکترونیکی شما بلکه برای قرار دادن اسناد در دسترس نیز مفید است.

زیپ های ضد سرقت Securitech
آیا می دانستید که بیشتر سارقان می توانند با فشار دادن یک قلم معمولی از طریق زیپ، چمدان شما را باز کنند؟ فقط کافی است چمدان را باز کنند و همه اشیاء با ارزش شما را بردارند.

خب ظاهراً، دلسی پاریس ( Delsey Paris ) این مسئله را با زیپ های انحصاری Securitech حل کرده است. به گفته دلسی، نفوذ درون آن ها توسط سارقان ۲.۵ برابر سخت تر است. این سیستم همراه با قفل تأیید شده TSA، از سرقت سریع از داخل چمدان جلوگیری می کند. اما مطمئناً سارقان می توانند با گذاشتن وقت بیشتر از پس قفل ها برآیند، ولی این کار بسیار سخت تر خواهد بود.

به گفته دلسی پاریس ( Delsey Paris )، این زیپ ها چندین برابر قوی تر از نمونه های معمولی هستند. زیپ های شکسته و سر زیپ های گمشده، رایج ترین نقص در چمدان ها ( درست در کنار چرخ های شکسته ) هستند. به همین دلیل زیپ های بادوام از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

قفل های تأیید شده TSA و زیپ های قابل ارتقاء
بیشتر چمدان های دلسی ( Delsey ) دارای قفل ترکیبی مورد تأیید TSA و زیپ های قابل ارتقاء هستند. امروزه، این دو ویژگی را باید در هر چمدانی انتظار داشت، زیرا آن ها به یک استاندارد صنعتی تبدیل شده اند.

چرخ های روان بادوام
چرخ های چرخنده تقریباً در همه چمدان های دلسی ( Delsey ) پیدا خواهد شد. اگرچه نکته خاص و به خصوصی در مورد چرخ ها وجود ندارد، مردم گفته اند که این چرخ ها بسیار بادوام و هموار هستند.

اگرچه، ما پیشنهاد می کنیم چرخ های روان دوبل ۳۶۰ درجه را به جای نمونه های معمولی انتخاب کنید. آن ها برای حرکت راحت تر هستند و  بیشتر عمر می کنند.

طراحی (۱۴/۱۵)

دلسی پاریس ( Delsey Paris ) به جای ویژگی ها یا دوام بهتر به دلیل ظاهر خوب شناخته شده است. نگاه آن ها به شدت تحت تأثیر فرهنگ فرانسه است، که به وضوح روی چمدان های  این برند منعکس می شود.

بسیاری موافق هستند که مجموعه چاتلت ( Chatelet )، که با رنگ های شامپاین و قهوه ای موجود است، به دلیل داشتن نمای کلی و جلوه های چرمی بژ، در طراحی برنده است.

مدل های دیگر مانند Helium Aero نیز بسیار زیبا هستند و مطمئناً نظرات را به خود جلب کرده اند. حداقل شما به سختی آن ها را در غلتک چمدان فرودگاه بین تمام چمدان های زیر زمینی مشکی پیدا نمی کنید.

گارانتی (۸/۱۰)

دلسی پاریس ( Delsey Paris ) یک ضمانت ۲، ۵ و ۱۰ ساله یا مادام العمر ارائه می دهد. این ضمانت ها فقط نقص های تولیدی را پوشش می دهند و هیچ گونه خسارات هواپیمایی، نقص ناشی از سایش طبیعی و تصادفات را پوشش نمی دهند.

این ضمانت در اصل ضمانتی استاندارد است که توسط بیشتر تولید کنندگان چمدان ارائه می شود. متأسفانه، آن ها برخلاف ضمانت های نامحدود که توسط برندهای تراول پرو ( Travelpro ) یا بریگز اند رایلی ( Briggs & Riley ) ارائه شده است، هیچ گزینه ای را برای پوشش خسارت ها، حتی برای مدل های پریمیوم خود ارائه نمی دهند.

شرایط ضمانت دلسی ( Delsey )
اگر در ۳۰ روز اول متوجه یک نقص شوید، می توانید محصول را به صورت رایگان به مرکز گارانتی ارسال کنید. در این مدت تمام هزینه های حمل و نقل تحت پوشش قرار می گیرد، حتی اگر ضمانت نامه خسارت را پوشش ندهد.

با این حال، اگر این کار را بعد از ۳۰ روز انجام دهید، باید هزینه حمل و نقل را به مرکز تعمیر بپردازید، آن ها فقط هزینه های برگشتی را پوشش می دهند. نکته خوب این است که  دلسی ( Delsey ) در ۱۱۰ کشور جهان نمایندگی های رسمی دارد.

اگر محصول تحت پوشش گارانتی نباشد، آن ها به شما پیشنهاد می دهند تا هزینه تعمیر را بپردازید یا اینکه محصول را به صورت رایگان به شما بر گردانند.

در کل، حداقل برای استانداردهای صنعت چمدان، گارانتی بسیار خوب است. بیشتر برندهای ارزان قیمت راهی برای تغییر شرایط گارانتی و اجتناب از پذیرش مشکل به وجود آمده پیدا می کنند، اما  دلسی ( Delsey ) اینگونه نیست. اگر ایراد بوجود آمده تقصیر آن ها باشد، مشکل را برطرف می کنند یا محصول را به صورت رایگان جایگزین می کنند.

قیمت (۷/۱۰)

قیمت محصولات دلسی پاریس ( Delsey Paris ) در مقایسه با سایر برندهای چمدان، در جایی بین برندهای  تراول پرو ( Travelpro ) و  سامسونایت ( Samsonite ) قرار دارد. قیمت چمدان های ارزان قیمت دلسی از ۷۰ دلار شروع می شود و تا ۳۰۰ دلار می رود. با این حال، محبوب ترین گزینه ها ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار قیمت دارند که برای یک چمدان مناسب خیلی معقول نیست.

بله، شما هنوز هم برخی از مدل های پریمیوم که قیمت بسیار بالایی دارند، مانند مجموعه چاتلت ( Chatelet ) را پیدا خواهید کرد. اما آن ها لزوماً گران نیستند، فقط از مواد بهتر ساخته شده اند و ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
پست قبلی بادوام ترین برندهای چمدان
پست بعدی میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند

دیدگاهتان را بنویسید