امتیاز این مطلب
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

 تنها دو روز قبل از سفر، آیا نگران این هستید که همه چیز را بسته بندی کرده اید یا نه؟ بهتر است یک چک لیست تهیه کنید، به این ترتیب می دانید که همه چیز را برداشته اید و چیزی را از قلم نداخته اید. به علاوه، با این روش خیلی مهم نیست اگر چیزی را فراموش کردید، چیزهای فراموش شده همیشه چیزهای کوچک و بی اهمیتی هستند.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۱- یک چمدان یا ساکی پیدا کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا آنچه را که فکر می کنید نیاز دارید بتوانید در آن قرار بدهید. به یاد داشته باشید، این تمام فضایی است که شما برای بسته بندی وسایل مورد نیاز خود و بازگرداندن همراه با سوغاتی در اختیار خواهید داشت.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۲- یک کاغذ و قلم بردارید.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۳- ابتدا ضروریات مطلق را بنویسید! به عنوان مثال شما می توانید در شمال بدون بیست کت خز زندگی کنید اما بدون مسواک برایتان سخت می شود.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۴- برای نیازهای مطلق خود حتماً برنامه ریزی کنید. حتی اگر اکنون زمان آن نرسیده باشد، دختران؛ ممکن است زمان رسیدن ماهشان باشد. همچنین این واقعیت را در نظر بگیرید که شامپو و تهویه مطبوع در هتل ها، ارزان است و چندان هم عالی نیستند. خریدن این اقلام در هتل گرانتر از خانه است.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۵- سعی کنید بفهمید که وسایل مورد نیاز شما چه مقدار فضا در داخل چمدان می گیرند. در واقع اگر وقت دارید، یک بار این وسایل را داخل چمدان خود قرار دهید و ببینید چقدر فضا برایتان باقی می ماند.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۶- اکنون می توانید اقلام تجملاتی و اضافی خود را  یادداشت کنید. یک جفت کفش اضافی، برخی نوت بوک ها، لوازم آرایشی یا بازی های ویدیویی می توانند در اینجا نوشته شوند. آنچه را که می خواهید با خود ببرید، بنویسید.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۷- اکنون چک لیست خود را دارید. روز بعد دوباره به آن نگاه کنید. نظر شما در مورد چک لیست ممکن است متفاوت از گذشته باشد. اگر متوجه شدید که به چیزی احتیاج ندارید، آن را خط بزنید. اگر هم چیزی را از قلم انداخته اید، فقط کافی است آن را اضافه نمایید!

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۸- وقتی لیست خود را تمام کردید، آن را به والدین خود یا یکی از دوستانتان که در سفر همراه سما است نشان دهید. آن ها ممکن است به چیزی که شما فکر نکرده اید، فکر کنند و مورد فراموش شده را به شما یادآوری کنند.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۹– اکنون می توانید لیست خود را ببندیید و آن را نزد خود نگاه دارید.

آموزش تهیه چک لیست برای بستن چمدان

۱۰- بعد از سفر، آنچه را که بکارتان آمد و آنچه را که به آن نیازی نداشتید (یا از آن زیاد آورده بودید) بنویسید. این امر به شما کمک می کند در دفعات بعدی و هر سال به آسانی سفر کنید.

سایر مطالب چگونه چمدان خود را آسانتر پیدا کنیم؟ » نحوه خرید یک چمدان » نحوه تهیه کوله پشتی برای کمپینگ » چگونه برای یک سفر کمپینگی آماده شویم؟ » نحوه حمل یک کوله پشتی سنگین » چگونه کوله پشتی خود را برای سفر آماده کنیم؟ » نحوه سازماندهی یک کیف پول » تمیز کردن کیف پول چرم » چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟ » چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ردیابی کنیم؟ » چگونه چمدان خود را ایمن نگه داریم » نحوه تنظیم مجدد قفل چمدان » انتخاب چمدان مناسب برای سفر » سؤالات متداول در مورد انواع مختلف کوله پشتی » مقایسه انواع مختلف کوله پشتی : کدام یک برای شما مناسب است؟ » بهترین مکعب های بسته بندی برای حمل کدامند ؟ » مواردی که هنگام خرید چمدان باید در نظر بگیرید » چمدان سخت (Hardside) در مقابل چمدان نرم (Softside) کدام یک بهتر است؟ » راهنمایی درباره خرید کوله پشتی لپ تاپ » میلیون ها زائر شیعه برای مراسم اربعین به سمت کربلا حرکت می کنند » بررسی و رتبه بندی برند دلسی پاریس » بادوام ترین برندهای چمدان » محبوب ترین و بدترین برندهای چمدان کدامند؟ » مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹ » انتخاب کوله پشتی مدرسه » نحوه انتخاب کوله پشتی برای مدرسه » خرید کوله پشتی برای مدرسه یا مسافرت » بررسی و رتبه بندی برند آمریکن توریستر » آماده سازی کوله پشتی برای پیاده روی یا کمپینگ » خرید کوله پشتی برای پیاده روی و کمپینگ » جا کلیدی ( Key Case ) » ساک مسافرتی ( Duffel Bag ) » اسلینگ بگ ( Sling Bag ) » کیف لباس ( Garment bag ) » مسنجر بگ ( Messenger Bag ) » کیف کمری معروف به فانی پک یا بوم بگ » کیف توالت ( Toiletry Bag ) » نرخ عوارض خروج از کشور » پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت اینترنتی » استعلام ممنوع الخروجی از طریق اینترنت » ShelfPack در عرض چند ثانیه از یک چمدان به قفسه لباس تبدیل می‌شود » ۱۱ انتخاب هوشمند که تجربه شما از سفر را متحول می‌کند » اطلاعات جالب درباره چمدان، کیف شانه ای و کوله پشتی » نگاهی به انواع مختلف چرم » چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard ) » هنگام گم کردن چمدان در فرودگاه چه باید کرد؟ » با ۲۰ مورد از بهترین خطوط هوایی دنیا آشنا شوید » شرایط دریافت ارز مسافرتی » کریستیانو رونالدو سفیر آمریکن توریستر » قفل TSA چیست؟ » چمدان HYPERGLIDE دلسی » راهنمایی درباره سایز چمدان ها »
پست قبلی چگونه چمدان گمشده را پیدا کنیم؟
پست بعدی چگونه کیف پول خود را مرتب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید